5. 11. 2012 Adam Sušovský

Hlinka: Proti Třinci v oslabení? To nejde

T ř i n e c - Poslední zápas před reprezentační pauzou sparťanům nevyšel. Obávaný střelec Růžička sice gól nevstřelil, stejně ale třinečtí Oceláři Holešovické rozstříleli, i díky četným vyloučením hostujících hráčů. Jediným, kdo se prosadil ve sparťanských barvách, byl JAROSLAV HLINKA.

Přišla další hodně těžká porážka. Co se stalo?
Věděli jsme, že je tady důležité hrát v pěti, ale bohužel jsme byli vyloučení hned na začátku a dostali gól. To se hraje těžko, Třinec má přesilovky výborné a my mu jich povolili hodně.

Jaroslav Hlinka

Zažil jste někdy tak disciplinovaného soupeře? Třinec šel do čtyř poprvé až ve třetí třetině a v celém zápase hrál jen jedno oslabení...
Je to blbé. Musíme si na tohle dávat pozor, protože třeba tenhle zápas disciplína rozhodla. Proti Ocelářům se hraje oslabení těžce, my byli ve čtyřech celou třetinu.

Co chybělo k tomu, aby byl zápas jiný?
V první třetině jsme měli brejky a jeli jednou dokonce dva na nula. Kdybychom je využili, mohlo to být jiné. Ale to jsou kdyby.

Čtyři góly jste dostali z dorážek. Nemáte problém s důrazem před vlastní bránou?
Je to pravda, ale je to těžké hodnotit. Nám dneska ten zápas nevyšel.

Zápas se zlomil až v poslední třetině. Mrzí vás ten debakl? Dlouho jste v Třinci na 1:6 rozhodně nehráli...
Nakonec je jedno, jestli to je 2:1 nebo 6:1. Přijeli jsme tady bodovat a nemáme nic. I když ta prohra vypadá hůř, asi to není podstatné.

Je pro vás a součanou Spartu dobře, že bude týden pauza a můžete déle potrénovat a lépe se připravit na další soupeře?
Já nevím. Stejně budeme trénovat s tím, že nás čeká zápas, ve kterém už musíme vyhrát. Myslím si, že je teď jedno, jestli je pauza, nebo ne.