11. 9. 2021 Marek Táborský

Hospůdka: Fanoušci nám pomohli a mají se na co těšit

Nejen partneři klubu, ale také fanoušci výrazně pomohli Spartě překlenout jednu z nejsložitějších sezon v její historii. Nyní se mohou opět vrátit na tribuny a znovu zaplnit největší halu v České republice – O2 arenu. „Připravili jsme pro fanoušky spoustu zajímavých akcí. Věříme, že nám opět pomohou a společně dojdeme ještě dál než v uplynulé sezoně,“ říká marketingový ředitel Jakub Hospůdka.

Jaká byla pro Spartu sezona bez fanoušků na tribunách?
Nesmírně těžká. Jsme klub, který hraje v jedné z nejmodernějších a zároveň největších hal v Evropě. O to těžší bylo hrát před prázdnými tribunami, vždyť fanoušci jsou náš hlavní hnací motor. I proto jsme se fanouškům v době pandemie snažili vynahradit jejich absenci v aréně. Díky interaktivnímu pořadu Sparta On Air, projektu Sparťanská armáda, dokumentu Sparta Backstage i sociálním sítím klubu se dostali hluboko za oponu dění v jediném pražském klubu. V těchto aktivitách budeme pokračovat, hlavním cílem je přivítat fanoušky zpět na tribunách.

Sparta po sezoně připravila pro permanentkáře kompenzační program za to, že se nemohli přímo účastnit zápasů v O2 areně. Jak dopadl?
Nad očekávání dobře! Devětadevadesát procent fanoušků po nás nechtělo vrátit peníze, téměř polovina fanoušků nám pak celý nebo částečný obnos financí, které zaplatili za permanentky, ponechali. Za to jim patří obrovský dík.Jména fanoušků, kteří nám ponechali vybranou finanční hodnotu, se objeví na nových dresech, jak venkovních, tak nakonec i domácích.

Do sezony vstupujeme s kampaní Bude to Sparta. Co vyjadřuje?
Chtěli jsme udělat tečku za pandemií a vytvořit velmi jednoduchou, dynamickou a zároveň údernou kampaň, která ztělesňuje všechny důležité aspekty tradiční, ale zároveň moderní Sparty. Bude to hrdost, bude to respekt, bude to show, bude to bitva… Sparty bude zkrátka opět plná Praha! Celá kampaň se zároveň prolíná i do našich stěžejních akcí a dobročinných projektů.

Do sezony vkročíme s několika novinkami. O jaké půjde?
Jednu z nich odtajníme až v prvním domácím utkání, které odehrajeme v O2 areně 17. září od 18:30 hodin proti Třinci. V sezoně plánujeme ocenit pětici velkých hráčů sparťanské historie, které přijmeme do našeho Klubu legend. Zároveň plánujeme připomenout úspěch sparťanských mistrů z roku 2002 – od šestého titulu Sparty letos uplyne dvacet let.

Pestrý bude ale i hokejový program.
Je to tak. Vedle tradičních extraligových bitev a tradičně nadupané show v O2 areně nás čeká několik významných akcí. Máme za sebou čtyři vynikající zápasy v Champions Hockey League. Konfrontace s elitními evropskými kluby byla parádní, Sparta tři ze čtyř emotivních zápasů vyhrála. Fanoušci se mohli vrátit do staré holešovické areny. Věřím, že na rozhodující zápasy skupiny s německým Bremerhavenem dorazí ještě více příznivců. V prosinci nás čeká další zápas pod širým nebem, když v netradičních kulisách horského střediska ve Špindlerově Mlýně vyzveme Hradec Králové. Kdo na podobných zápasech byl, ví, že je to sportovní zážitek na celý život. Na konci roku se pak zúčastníme tradičního a prestižního turnaje Spengler cup.

Aktuální podmínky povolují O2 arenu klidně vyprodat. Je na to připravená?
Byli jsme připraveni už v minulé sezoně. Podle aktuálních pravidel můžeme za dodržení určitých podmínek zaplnit celou O2 arenu. Vstup do areny bude plynule odbavovaný, O2 arena navíc splňuje na sto procent hygienická opatření. Není se čeho bát. Předloni jsme stanovili nový rekord v návštěvnosti a rádi bychom opět v návštěvnosti opět patřili mezi nejlepší v Evropě. Náš tým má sílu, loni jsme skončili těsně před finále. Věříme, že s fanoušky v zádech můžeme dojít ještě dál!

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Škoda Plzeň
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Na divoký západ! Jedeme do Plzně

Kaše: Konečně gól, měli jsme rozhodnout dříve

SPA – KLA 3:4sn – Ze šlágru s jedním bodem

V osmifinále CHL nás čeká Skellefteå