25. 9. 2012 Daniel Ryl

Hradilek: Utkání mělo výbornou atmosféru

P r a h a - Hlavním tahákem nedělního utkání byly bezesporu hvězdy NHL v čele s Jaromírem Jágrem. Zápas měl ovšem dalšího zajímavého hosta, když ceny pro nejlepší hráče předával kajakář VAVŘINEC HRADILEK.

Stříbrný medailista z olympijských her v Londýně zavítal na hokejové utkání s Kladnem, kde dostal čestnou roli. "Hokej sleduji už řadu let. V podstatě odmalička, takže je to můj oblíbený kolektivní sport." Důvod sympatie nehledal dlouho. "Je to rychlé, takže je to podobné mojí nátuře," usmál se.

Vavřinec Hradilek

Také nedělní zápas splnil jeho fanouškovské očekávání. "Byl to hezký zápas. Hlavně atmosféra byla výborná. Navíc celé utkání okořenili hráči z NHL, takže to byl fajn zážitek." Svého favorita mezi oběma týmy nenašel. "Hokej sleduji, když mám čas. Není to tak, že bych trčel u televize a hltal každou zprávu. Musím to přizpůsobit svému programu, tudíž je ze mě fanoušek dobrého hokeje."

Sláva a mediální pozornost olympijského medailisty se nevyhla ani Vávrovi. "Aktuálně jsem pořád na nějakých akcích, ať už mediálních nebo sponzorských." Jakmile kajakář domluvil, z ledu přišlapal Jaromír Jágr a mladému sportovci s úsměvem potřásl rukou a pogratuloval, což svědčí o obrovském uznání širokého okolí. "Užívám si to, je to fajn," připouští mladý sympaťák.

Hradílkův program je velmi nabitý. "Po olympijských hrách jsem si udělal pauzu a dlouho jsem nejezdil. Nebylo na to moc času. Když už se objevím na vodě, tak si tam jdu odpočinout." Závody jsou ovšem stále aktuálním tématem. "Za tři týdny mě v Rakousku čeká mistrovství světa v extrémním kajaku, takže se těším." Poté příjde příjde odpočinek. "Až si odpočinu, tak se opět pustím do přípravy na novou sezonu."