31. 12. 2008 Karim Chriti

Jakub Kolář: Zatím jsme spokojeni

Jakub Kolář je jeden z mnoha kvalitních obránců sparťanského dorostu. Doposud nasbíral 11 kanadských bodů a svůj účet hodlá ještě navýšit. V současnosti se léčí po vážném zranění žeber, které si přivodil v zápase s Libercem 12. prosince. "Doufám, že se vrátím na led 16. ledna," přeje si mladý obránce.

Jakube, jaký je rozdíl mezi dorostem a 9. třídou?
Hra je o dost rychlejší, hráči jsou silnější a hlavně mnohem chytřejší, takže je to velký rozdíl. Hrají zde dva ročníky a je to jiný hokej.

Vy jste jako tým na třetím místě, vládne u vás spokojenost?

Spokojenost vládne, i když se teď poslední dobou moc nedaří. Výsledky s českou skupinou nejsou takové, jako s tou moravskou. Myslím ale, že zatím můžeme být spokojeni.

Nyní probíhá Vánoční přestávka. Myslíte si, že vám to prospěje?
Abych řekl pravdu, tak vůbec netuším. Byl jsem zraněný a nevím, jaká je atmosféra v týmu. Prospěje určitě tomu, abychom si všichni odpočinuli.

JAKUB KOLÁŘ
V zápase s Libercem jste se zranil. Kdy se vrátíte zpátky na led?
12. ledna bych už mohl začít trénovat na ledě, ale už od 5. začnu lehce v posilovně.

Takže první zápas po vánoční přestávce nestihneš. Budeš další zápas v Kladně schopen odehrát?
Myslím, že ten ještě nestihnu. Budu rád, když nastoupím proti Českým Budějovicím.

Bavme se o konci sezóny. Do konce základní části zbývá už jen pár kol a bude play-off. Chystáte nějaké rituály?
Kluci se bavili, že by udělali provazy a půjdeme s tím na led. Jinak samozřejmě nemůže chybět změna účesu. Někteří půjdou do hola, ostatní čeká změna barvy hlavy – například mě.