20. 3. 2013 Tereza Velikovská

Jandač: Na góly jsme se nadřeli, inkasovali jsme lacino

T ř i n e c - Oceláři dávali góly snadno, často si sparťané puky sráželi do branky sami. Na trefy do té správné branky se naopak hodně nadřeli. To bylo podle kouče JOSEFA JANDAČE i gólmana MARKA PINCE jedním z klíčových faktorů, který nakonec promluvil ve prospěch soupeře. Sezona, ve které se Holešovičtí dokázali vyškrábat z úplného dna, tak nakonec končí po prohraném sedmém utkání neúspěchem.

Jasným cílem před rozhodující bitvou bylo neinkasovat jako první. To se však sparťanům nepodařilo splnit. „Dostali jsme první gól, který většinou tyhle sedmé zápasy rozhoduje. V první třetině jsme sice hráli dobře, ale inkasovali jsme, což byl asi klíčový moment celého utkání. Ve druhé třetině jsme za stavu 1:0 udělali dvě chyby a soupeř je potrestal, v tom se to zlomilo. Poté jsme byli nuceni otevřít hru a soupeř toho za stavu 3:0 využil. Poslední třetinu už si to pohlídal,“ shrnul Jandač.

Důležitým článkem třineckého týmu byl dozajista gólman Hamerlík, který ve středu udržel čisté konto. Sparťané mu to ovšem tentokrát hodně usnadnili. „Chytal spolehlivě celou sérii, dnes jsme ale netrefovali branku a neměli jsme tím pádem ani dorážky, takže produktivita z naší strany nebyla dobrá,“ posteskl si sparťanský kouč.

Série byla podle něj hodně vyrovnaná a rozhodovaly maličkosti. „Klíčovým momentem možná bylo první utkání v domácím prostředí, kdy jsme hráli dobře, ale přesto jsme prohráli. Soupeř dával v celé sérii takové lacinější góly, my jsme se na branky daleko víc nadřeli. Dali jsme si asi šest nebo sedm vlastních gólů. Dnešní první gól byl přesně z kategorie lacinějších, které jsme dostávali, a zároveň dobře dokumentoval obraz celé série,“ popsal Jandač, kde Spartu v celém čtvrtfinále nejvíce tlačila bota.

Pinc: Škoda, že jsme nehráli sedmý duel doma

V průběhu série utrpěl Marek Pinc otřes mozku, druhé utkání nedochytal. Do branky se ale dokázal vrátit na šestý duel a vychytal týmu vítězství 3:1, které vrátilo Pražany do série. Ale v sedmém duelu už byl na Oceláře krátký, inkasoval třikrát, další dva zásahy přidali Třinečtí do prázdné branky při sparťanské power play.

Cílem Sparty před středečním duelem bylo neinkasovat v první třetině, ale opět padl nešťastný gól a museli jste dotahovat. Co se v desáté minutě stalo?
Jeli dva na jednoho, přišla přihrávka do strany a střela, náš bek mu tam dal hokejku, já jsem to chytil, ale nějak se to odrazilo a Růžička to dal do prázdné branky.

Co podle vás v celé čtvrtfinálové sérii rozhodovalo?
Třinec je známý tím, že má výborný útok, což potvrdil. Navíc dával spoustu gólů, které se tam různě nešťastně a smolně odrazily od bruslí a podobně, dali jsme si snad šest vlastních gólů. Dnes splnili i to, že play off se musí hrát zezadu, i když mají výborný útok. Byla to výborná série na diváky, rozhodně se nenudili. Škoda pro nás, že jsme to nedotáhli.

Kdy jste dnes ztratil naději na to, že se ještě do zápasu dokážete vrátit?
Za stavu 3:0 tam ještě malinká naděje byla, ale v power play jsme dostali čtvrtý a už byl konec. Dali pět branek, my žádný, bez gólu se vyhrát nedá.

Nemrzí vás nyní zpětně, že jste v základní části nevybojovali o ten jeden bodík navíc a nehráli sedmý duel na domácí půdě?
Teď když se na to dívám po sérii, tak asi ano. Věřím tomu, že kdybychom hráli doma, tak bychom ten Třinec udělali. Každý vyhrál jednou venku, ale hrát sedmý zápas doma je určitě velká výhoda. Škoda, kdybychom udělali o ten bod víc, tak bychom sedmý hráli doma. Přesvědčili jsme se o tom, že je to velká výhoda.