14. 3. 2019 Jakub Borovský

Jarůšek: Zvládli jsme to, příště musíme zase

Opět sparťané museli, znovu to zvládli. V případě porážky proti Vítkovicím by svěřencům trenéra Kruppa skončila sezona, Pražené ale v utkání zvítězili a vybojovali pokračování série. Jedním gólem se na vítězství 4:3 podílel RICHARD JARŮŠEK. „Ukázali jsme, že pod tlakem umíme hrát. Ale musíme to zopakovat,“ ví sparťanský útočník před pátečním zápase.

Jak velký balvan vám spadl ze srdce po tomto vítězství?
Nevím, jestli to tak můžeme říct. Je to zatím jen první krok, který jsme v sezoně udělali několikrát. Musíme v pátek udělat další a pak můžeme mít radost ze dvou výher za sebou.

Na druhou stranu určitě musíte mít radost, že vám po utkání neskončila sezona, ne?
Samozřejmě. Ale už několikrát se stalo, že jsme dokázali podobný zápas urvat a pak nic. My potřebujeme vyhrát i ten další a čekal by nás rozhodující zápas venku.

Už ve Vítkovicích jsme do něj chodili a bylo vidět, že to nezvládá.

Richard Jarůšek o Patriku Bartošákovi

Těší vás, že se vám povedlo rozhodit Patrika Bartošáka, který v utkání pustil dva laciné góly?
Už ve Vítkovicích jsme do něj chodili a bylo vidět, že to nezvládá. Teď dostal poměrně snadný gól, ale my jsme hráli to, co jsme měli. Byli jsme aktivnější a měli jsme více šancí.

Jak bylo těžké ustát zápas psychicky, když vám hrozil konec sezony?
Už jsme podobnou situaci zažili na konci základní části, kdy byl rozhodující zápas s Libercem. To se nám povedlo a teď to bylo něco podobného. Ukázali jsme, že pod tlakem umíme hrát. Ale musíme to zopakovat.

Vy jste se trefil po měsíci, udělal vám gól radost?
Jsem rád, že jsem pomohl týmu. Z toho mála, co hraju, jsem vytěžil dost. Ale musím dál pokračovat na 110 %, abych si řekl o více ice-timu a získal důvěru trenéra.

Co říkáte na přesné přihrávky od Lukáše Rouska?
U mého gólu mě krásně našel, pak se mu to povedlo ještě jednou. Jen tak dál.

Pro Spartu to je to po dlouhé době výhra v play off, je to další povzbuzení?
Nad tím nikdo nepřemýšlel. My šli do zápasu s tím, že musíme vyhrát. V základní části jsme toho moc nevyhráli, sezona pokračuje, a to je hlavní.

Poměr střel vyzněl pro sparťany.

Vybíráte si teď ty domácí výhry, které chyběly v základní části?
Tentokrát jsme museli a zvládli jsme to. Doufám, že tu v pátek bude opět pozitivní nálada a uděláme další krok.

Vyhovuje vám hrát pod tlakem?
Zatím nám takové zápasy vyšly, takže nám to asi sedí.

Co se stalo ve třetí třetině, kdy Vítkovice snížily na rozdíl jednoho gólu?
Měli jsme bohužel opět výpadek. Asi jsme si mysleli, že to máme vyhrané, ale Vítkovice nás vyvedly z omylu a zatlačily nás, to se nesmí stávat.

Viděl jste tu trefenou tyčku v posledních vteřinách?
Tu viděl snad každý na zimáku a nevím, jestli tam někdo nezkolaboval. Málem to trenky nevydržely, ale zaplaťpánbůh za to.

V zápase bylo vidět opět hodně šarvátek i jeden tvrdý hit na Miroslava Formana, je to podle vás v mezích fair play?
Je to play off, tam vždycky bude něco za hranou. Ať od nás, nebo z jejich strany. Já bohužel viděl zákrok na Míru až na kostce a takových zákroků bude několik a my musíme oplatit stejnou měrou, nebo se takových kontaktům vyhnout.