2. 12. 2012 Robin Mana

Je čas se probudit, říká Marek Hovorka

P r a h a - Duel s Karlovými Vary se Spartě herně ani výsledkově nevydařil, a hosté odjeli domů s pohodlným tříbodovým vítězstvím. Podobně jako na ostatních hráčích bylo i na něm vidět, jak ho dnešní prohra mrzí. Utkání hodnotil v pozápasovém rozhovoru útočník MAREK HOVORKA.

Karlovarští vám dnes mnoho prostoru na ledě nenechali. Čekali jste od nich takový úporný styl hokeje?
Popravdě, my jsme čekali, že budou podobně zalezlí tak jako na Kladně, ale oni hráli bojovně, napadali nás a my jsme se nechali zatlačit. Podobně jako v Brně. S takový přístupem nemůžeme vyhrávat zápasy. To prostě nejde.

Navíc se nedařily přesilovky, ze kterých naopak soupeř trestal...
Přesně tak, přesilovky to rozhodly. My jsme si nevytvořili vůbec nic. Naproti tomu soupeř je hrál jednoduše a efektivně...

Marek Hovorka

Určitou naději ale přece jen vykřesal těsně před druhou přestávkou gólem Petr Ton. Euforie z této trefy se ale ve hře Sparty ve třetí části nijak nepromítla. Čím to?
Zdálo se to být rozhodujícím momentem. My jsme si mysleli, že to Vary položí a nás to naopak do závěru zápasu nakopne. Nic takového ovšem nepřišlo. Ale hlavně je třeba sportovně přiznat, že Vary hrály dnes výborně a my jsme si s nimi nevěděli rady.

Jedno ožehavější téma. Diváci dnes byli často roztrpčeni nejasným posuzováním zákroků ze strany rozhodčích. Kdybyste si mohl vybrat, zvolil byste i do příštího zápasu dnešní dvojici hlavních sudí?
K tomu bych se nechtěl vyjadřovat. Oni to mají těžké, pro někoho budou vždycky ti zlí. To je podobné jako v politice. Rozhodčí nám ale dnešní zápas určitě neprohráli.

Nepoznamenal váš dnešní výkon třeba i nešťastný průběh zápasu v Brně, kdy jste nadějně vedli o dvě branky, ale nakonec jste odjížděli s prázdnou?
To si nemyslím. Od toho zápasu uplynulo více jak 48 hodin a do utkání jsme nastupovali s čistou hlavou. Všechno to ale bylo o našem špatném přístupu. Navíc tomu chyběl spád, bylo to celé rozkouskované a to nám vůbec nesvědčí.

Co změnit do dalších zápasů? Ten další vás čeká již v úterý na ledě Liberce...
Je čas se probudit a do hry vnést nějaký nový impuls. A hlavně musí začít dávat góly víc hráčů. Když se netrefí Petr Ton nebo Dominik Pacovský, tak se pomalu netrefí nikdo. Není možné takhle pokračovat.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​V příští sezoně budeme ještě silnější

​Tomáš Pavelka bude pokračovat ve Spartě

Startuje aukce dresů ze sezony 2019/2020

Hráči přistoupili na dočasné snížení platu