4. 4. 2022 Petr Pavlík

Jurčina: Šarvátky k playoff patří, zvládli jsme je

Sparťanský obr MILAN JURČINA byl ve druhém semifinálovém utkání hodně vidět, když pomohl spoluhráčům svými kilogramy v několika šarvátkách. I díky jeho práci sparťané dostali v potřebných momentech impuls a dotáhli zápas do vítězného konce. „Chceme se soustředit hlavně na hokej. Takové situace se občas na ledě semelou. Podobné věci teď musíme rychle hodit za hlavu a soustředit se na další zápas,“ uvedl zkušený obránce.

Ve druhém semifinálovém utkání proti Českým Budějovicím jsme zvítězili 5:1 a v sérii vedeme už 2:0 na zápasy. Jak hodnotíš naši druhou výhru v semifinále?
Odehráli jsme náročné utkání, za výhru jsme moc rádi. Utkání bylo dlouhou dobu velmi vyrovnané, ve třetí třetině jsme dali rychlé góly a bylo po zápase. V závěru utkání jsme měli hodně přesilovek, což nám pomohlo.

Ve třetí třetině ses poštuchoval s obráncem Davidem Štichem, který dohrával osobní souboje. Jak se seběhla celá situace a co říkáš na to, jak pomohl Motoru prohrát zápas?
Je to jeho práce. Víme, že je pro soupeře vždycky nepříjemný. Ani nevím, co se tam stalo. V brankovišti byla nějaká skrumáž a já byl zrovna na ledě. Šel jsem pomoct spoluhráčům a pak jsem ho pouze chytil do kravaty a něco jsme si vyříkávali. Za nepříznivého stavu se vždycky snažíš soupeři co nejvíc znechutit hokej do dalších zápasů. Šarvátky k playoff prostě patří. My jsme celou situaci zvládli výborně, nikdo z kluků se nezranil. Jedeme dál.

Sparťanští fanoušci tě často pobízeli na pěstní souboj právě s Davidem Štichem. Vnímal jsi to?
Ne vůbec. Chceme se soustředit hlavně na hokej. Takové situace se občas na ledě semelou. Podobné věci teď musíme rychle hodit za hlavu a soustředit se na další zápas.

Ve třetí třetině jsme definitivně rozhodli třemi rychlými góly o druhém vítězství v sérii. Co bylo hlavním úkolem do zbytku utkání?
Dávali jsme si pozor, abychom utkání dohráli co nejlépe a zároveň neinkasovali zbytečně další góly. Bylo zároveň velmi důležité, abychom se nezranili, což se nám povedlo.

Na oba semifinálové duely dorazili sparťanští fanoušci v hojném počtu. Co říkáš na jejich podporu?
Atmosféra byla opravdu výborná. Minule přišlo přes patnáct tisíc teď okolo dvanácti. Fanoušci jsou náš šestý hráč na ledě. Jakmile se otevřely stadiony, fanoušci přišli a podporují nás velmi hlasitě, za což jim moc děkujeme. Každý hráč se na ledě i na střídačce cítí úplně jinak.

Nyní nás čekají dvě těžké bitvy na jihu Čech. Na co si musíme dát pozor?
Nebudeme to mít vůbec jednoduché. Motor je vynikající mančaft, musíme se pořádně připravit a oddechnout si. Jedeme k nim zahrát jen ten nejlepší výsledek. Věřím, že budeme co nejúspěšnější.

V čem nám zatím Budějovice dělají největší problémy?
Jsou výborní bruslaři, nahazují rychle kotouče a napadají naši rozehrávku v obranném pásmu. Velmi často navíc dohrávají osobní souboje. Hrát proti nim není vůbec jednoduché. Věděli jsme, že celou sezonu hrají v tabulce nahoře.

V playoff jsme vyhráli už šesté ze sedmi možných zápasů. Jaká panuje v kabině atmosféra?
Náš tým je mentálně výborně nastavený. Užíváme si každý zápas i každý trénink. Máme výbornou partu, všichni makají na sto procent. Atmosféra je opravdu super. Zatím všechno funguje výborně.