30. 10. 2016 Jakub Borovský

Každý si to musíme srovnat v hlavě, říká Pech

Sparťané prohráli v 17. kole Tipsport extraligy na ledě třineckých Ocelářů 2:3. LUKÁŠ PECH byl u druhého sparťanského gólu, který dal ještě Pražanům naději na zvrat. Ten už se ale nakonec dokonat nepodařilo. „Spokojeni nejsme, nemáme žádné body,“ shrnul utkání nejproduktivnější hráč Sparty.

Sparťané utkání začali lépe, když šli ve 14. minutě do vedení po gólu Čajkovského. Druhá třetina jim ale nevyšla. Třikrát inkasovali a náskok soupeře již nedokázali stáhnout. „První třetinu jsme hráli slušně, druhá byla zase opak té první. Hráli jsme hrozně do obrany a Třinec tam ten zápas zlomil, dal tři góly, to asi rozhodlo. Třetí třetinu jsme tahali, ale bohužel na srovnání to už nestačilo,“ litoval po utkání Pech.

Pražané na ledě druhého celku Tipsport extraligy nepředvedli špatný výkon, o spokojenosti ale nemohla být řeč. „Spokojeni nejsme, protože nemáme žádné body. Měli jsme dneska několik vyložených šancí, hlavně v přesilovce. Bohužel jsme je nedali. Navíc jsme udělali hloupé chyby, když nám ujeli tři na jednoho, potom dva na jednoho. Ještě jeli dvakrát sami na bránu. Říkáme si pořád, že se nám nesmí stávat, aby nám jezdili sami na bránu,“ uvedl Pech.

Z posledních pěti venkovních utkání sparťané vyhráli pouze jediné v Plzni. Problém by podle Pecha měli hráči hledat každý sám v sobě. „Musíme zkrátka každý zabrat, jeden od druhého. Soustředit se a nemyslet si, že to někdo urve. Musíme hrát jako tým. Bohužel tam teď máme spoustu individuálních chyb, které rozhodují zápas.“ Další cestu ke zlepšení vidí sparťanský forvard také v jednoduchosti hry. „Měli bychom to zjednodušit, nehrát si s tím tolik na hokejkách. A taky hrát důrazně, jsme strašně měkký v osobních soubojích, jak v útočném, tak i v obranném pásmu.“

Za poslední měsíc odehráli sparťané zápasy proti třem celkům, které byly považovány za jedny z favoritů na titul – Kometa Brno, Liberec a také Třinec. Všechna tato utkání ale hráči pražské Sparty prohráli. „Těžko se to hodnotí, nerad bych se pouštěl do spekulací, jestli jsou lepší, nebo nejsou. My jsme nezvládli ten zápas ani jeden. Musíme koukat na další a ne řešit, co bylo. Teď už to nevrátíme. Každý si to musí srovnat v hlavě. Hrát zodpovědně dozadu i se tlačit do brány. Měli bychom chodit do osobních soubojů, vyhrávat je a být obětaví,“ burcuje Pech ke zlepšení. 

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

STATISTIKY: Veleli zkušení, dařilo se i bekům

Sparta On Air s Matějem Machovským!

Sparťanská abeceda 2019/2020 - II. díl

Sparťanská abeceda 2019/2020 - I. díl