3. 4. 2024 Lucie Citterbartová, Alžběta Žižková

Kouč juniorů Netík: Těší mě, jak kluci rostli

Mladí sparťané bohužel titul neobhájí. V posledním duelu sezony podlehli Kometě 3:4 po prodloužení, která byla jejich třetí a poslední semifinálovou porážkou. "Když si sezonu rozebereme jako celek, tak jsem na kluky hrdý, sezona to byla i tak perfektní," řekl po vyřazení trenér juniorů Tomáš Netík.

Co chybělo k vybojování pátého zápasu v Brně?
Byl to klasický zápas playoff. Série se hraje na tři vítězné zápasy, což si myslím, že je i trochu škoda, protože všechna utkání byla kvalitní. Kluky to může jen posouvat. Moc nás konec série mrzí. Šance byly na obou stranách a mohli jsme zápas překlopit na svou stranu. Bohužel jsme to v prodloužení nedotáhli.

Ve třetí třetině se nám podařilo snížit, a to dokonce v oslabení. Ve stejné početní nerovnováze jsme ale dostali gól nazpět, bylo to zlomovým bodem?
Rozhodujícím byl i náš gól v oslabení, je to pomyslný benefit. Je samozřejmě lepší gól v oslabení dát, než jen inkasovat a prohrávat. Od gólu ale zbývala soupeři ještě asi minuta a půl přesilovky, což je velmi dlouhá doba, a dokázali se v ní prosadit. Po ni to pak bylo v uvozovkách 0:0. Kdybychom naše vedení udrželi a v oslabení gól nedostali, bylo by to určitě lepší, ale na kdyby se nehraje. V zápasu jich bylo hned několik, ale to bychom mohli spekulovat o každé věci, co se ve hře stane. Samozřejmě je škoda, že jsme oslabení neubránili, ale alespoň nás vyrovnaný stav vrátil zpět do hry.

Ve třetí třetině jsme dominovali, měli jsme rozhodnout už před prodloužením?
Stoprocentně, ale tak už to v playoff bývá. Rozhodující jsou maličkosti a jiné detaily. Kolikrát jste lepší, nebo naopak horší. Playoff je ale o jednom či dvou gólech, kdy někdo ulétne a trefí se. Nám tentokrát bohužel góly nepadaly a nepřetavili jsme to v naši výhru. Měli jsme dobré šance, a to i tyčky, ale nechci tu brečet nad jakousi smůlou. To vůbec. Asi jsme byli v detailech horší my, nebo se to jen přiklonilo na jejich stranu, ale takhle to v playoff chodí.

V základní části nám přesilovky byly velkou pomocí, v sérii jsme ale využili jen malý zlomek z těch, které nám Brno nabídlo. Čím si to vysvětlujete?
Určitě, tohle je jedna z věcí, kdy se láme chleba. Speciální formace v této fázi soutěže jsou rozhodující. Nám se přesilovky nějak nedařily. Snažili jsme se je hrát jednoduše, ale ani to nám nevycházelo. To samé s přesilovkou v prodloužení, buď dáš, a nebo prohraješ. Bohužel jsme si přesilovkami nedokázali tentokrát pomoct možná bylo rozhodující v této sérii.

Jak se vám bezprostředně po vyřazení celá sezona hodnotí?
Říkal jsem to i klukům v kabině, ačkoliv je to nyní pod návalem emocí, když nás ovlivňoval smutek z vyřazení. Ale když si sezonu rozebereme jako celek, tak jsem na kluky hrdý, sezona to byla i tak perfektní. Začátek byl těžký, odešla spousta kluků z minulého roku, měli jsme problém s brankářským postem, řešila se skladba týmu. Po patnácti zápasech včetně letní přípravy se nám konečně podařilo nějak ustálit výsledkově i herně. Od nějakého desátého kola, si myslím, že jsme byli mezi třemi nebo čtyřmi nejlepšími týmy. Možná to bude i na medaili, ale musíme počkat na výsledky druhé semifinálové série. I tak bych sezonu hodnotil kladně. Kluci se se posouvali do Litoměřic, kde hráli také dospělý hokej. Nebo byli na reprezentačních akcí, a to někteří poprvé, takže jsme viděli jejich posun. Kluci rostli, z čehož mám největší radost.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: na koho můžeme narazit?

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest

Tomov: Ve Spartě jsem vyrostl. Těším se!