14. 1. 2011 Marcela Volfová

Lukáš Luňák zachránil Spartu, vstřelil oba góly

Poprvé v letošním roce slaví Sparta výhru za tři body. Na domácím ledě porazila tým Pardubic 2:0. Lví podíl na výhře holešovického mužstva měl nadějný útočník Lukáš Luňák, který vstřelil oba góly utkání.

„Jsem hrozně spokojený, protože situace tady není jednoduchá a jsme si vědomi toho, že teď musíme bojovat naplno. Proto jsem rád, že jsme to dneska zvládli,“ radoval se po zápase Luňák. Sparta začala utkání dobře, vytvořila si několik šancí, přesilovky soupeře s přehledem ubránila. „Snažili jsme se na hře v oslabení zapracovat na trénincích. Trenér si speciálně bere hráče, kteří budou bránit a jejich úkoly v oslabení jsou rozfázované. Myslím, že na tom jsme hodně zapracovali,“ pochvaloval si mladý útočník.

Lukáš Luňák

Ve druhé části již více hrozili hosté, ale Pöpperleho překonat nedokázali. „Tomáš dneska skvěle zachytal, podržel nás a myslím, že by si hráče utkání zasloužil, stejně tak jako ostatní hráči. Hráli dobře, hlavně jsme hráli jako tým a to vedlo k tomu, že jsme vyhráli.“ To, co se nedařilo pardubickým hráčům před sparťanskou brankou, dokázal na druhé straně Lukáš Luňák ve 39. minutě, když svým 3. gólem v sezóně překonal pardubického brankáře Růžičku a otevřel skóre utkání. „Najel jsem si před branku a naznačil střelu. Udělal se mi prostor, tak jsem vystřelil a padlo to tam,“ popsal gólovou situaci.

Domácí drželi jednobrankové vedení až do 58. minuty, kdy při pardubické power play zvyšoval na konečných 2:0 opět Lukáš Luňák. „Pardubice už hráli o všechno, šli do nás, ale dostali jsme se do šance. Byl to šťastný gól, ale platil. Je to pro nás jenom dobře,“prohlásil po utkání šťastný střelec.

Spartu čeká v neděli utkání na Kladně. Pokud chce stále pomýšlet na účast v předkole play-off, měla by z ledu třináctého celku tabulky přivézt tři body. „Nemůžeme si připouštět nic jiného. Musíme to utkání zvládnout. Já v to věřím,“ zakončil Luňák.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Sparťani vyjeli trénovat pod širé nebe

Nové mládežnické trio: Sparta je výzva!

Intro pro sezonu 2020/2021

Soutěž o podepsaný dres Michala Řepíka