25. 1. 2022 Petr Pavlík

Machovský: Důležitá výhra, mladíci hráli skvěle

MATĚJ MACHOVSKÝ v duelu s Litvínovem pochytal několik šancí soupeře. I díky jeho výkonu si sparťané po dvou porážkách konečně spravili chuť. „Věděli jsme, že nikomu z nás se moc nedaří. Museli jsme makat pořádně až do konce. Mladí kluci vzali zodpovědnost na sebe, góly si rozhodně zasloužili,“ ocenil zkušený brankář.

Domácí výhra proti Litvínovu je pro vás velká úleva, je to tak?
Rozhodně. Věděli jsme, že nikomu z nás se moc nedaří. Museli jsme makat pořádně až do konce. Naštěstí jsme dali vedoucí gól ve třetí třetině z trestného střílení. Tomáš Šmerha provedl svůj nájezd parádně, gól si rozhodně zasloužil.

Výhrou s Litvínovem jsme si spravili chuť. Pomůže nám vybojované vítězství po psychické stránce?
Určitě. Zápas po karanténě byl strašně těžký. Proti Kladnu jsme se prosadili jen dvakrát, nevyužili jsme spoustu šancí. Takové porážky mrzí, o to víc jsem rád, že jsme zabrali a urvali cennou tříbodovou výhru.

Jak moc bylo důležité nenechat soupeře odskočit na rozdíl více gólů?
Určitě hodně. Věděli jsme, že pokud soupeř dá druhý gól, bude na koni. Jsem rád, že jsme vyrovnali ještě na konci druhé třetiny. Bylo to pro nás velice důležité.

Utkání rozhodli naši mladíci v sestavě, jak si pochvaluješ jejich výkony?
Hráli skvěle. Mladí kluci vzali zodpovědnost na sebe, trenéři vědí, že se mladí hráči v našem týmu potřebují chytnout. Kluci jsou v tréninku velmi pracovití, góly si rozhodně zasloužili.

Nyní máme několik dní pauzu od ostrého zápasu. Pomůže nám čas na potřebnou regeneraci?
Myslím si, že ano. Musíme dobře potrénovat, máme pád dní na to, abychom se dali trochu do kupy. Olomouc hraje nepříjemný hokej, myslím si, že to bude podobný zápas jako proti Litvínovu. Rozhodně nás nečeká nic jednoduchého.

Vedení oznámilo, že v nejbližší době přivede avizovanou posilu do brankoviště. Vnímáš, že už zanedlouho budeš mít po svém boku gólmanského parťáka?
Ano. Teď mi trenéři dávají prostor na ledě, užívám si to. Na druhou stranu vím, že za chvíli někdo přijde. Neřeším, kdo to bude, jednání nijak neovlivním. Věřím, že mužstvo posílí kvalitní brankář a budeme ještě silnější.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Hlinka: Nevyšla nám sázka, které jsme věřili

JUN: MBL - SPA 3:2sn - Smutný start semifinále

DOR: SPA - TRI - 0:1 - Budeme hrát o bronz

​BSH: Konec ve čtvrtfinále je neúspěch