17. 3. 2012 Tereza Velikovská

Martin Falter: Nebude to žádná sranda, ale pořádný boj

P r a h a - Kvůli nemoci Tomáše Pöpperleho se do branky postavil MARTIN FALTER a už v první třetině se pořádně zapotil při více než minutovém dvojnásobném oslabení. To zvládl, nakonec se ale opět radovali hosté, přestože Sparta poprvé v sérii dala první branku. "Že jsme dali první gól je fajn, ale bylo by hezké na to navázat třeba druhým, třetím," konstatoval smutně po utkání.

Kdy jste se dozvěděl, že budete v pátém čtvrtfinále chytat, a jaké to pro vás bylo, naskočit do rozjeté série?
Už včera mi bylo řečeno, že se mám připravit. A dnes se to potvrdilo. Sranda to není, to vám můžu říct. Ale člověk s tím nic nenadělá. Snažil jsem se připravit co nejlépe a v zápase odevzdat co nejlepší výkon.

Pomohlo vám, že jste hned v první třetině čelil minutové přesilové hře Brna, ve které jste dokázal udržet čisté konto?
Určitě to pomůže, protože jsem dlouho nechytal. Člověk si chytí pár puků, dostane se do toho a zklidní se. Pak už to jde lépe. Myslím, že nám hodně pomohlo, že jsme neinkasovali hned ze začátku.

Martin Falter

Nakonec to ale po dobrém začátku přece jen nedopadlo. Jaká je teď situace Sparty z vašeho pohledu?
Samozřejmě, že kdybychom vyhráli, tak vedeme 3:2 a máme dva pokusy na to sérii ukončit. Takhle nám nezbývá nic jiného, než dvakrát vyhrát, a nebude to žádná sranda.

Zatím to vypadá, že domácí prostředí v sérii nerozhoduje, oba týmy už na svém ledě prohrály…
Tady už asi série nemá favorita a je jedno, jestli hrajeme doma nebo venku, je to prostě boj. Brno hraje docela nepříjemný styl hokeje, jsou silní před oběma brankami a my se s tím nemůžeme nějak popasovat.

Co dnes Spartě k výhře chybělo?
Nedostáváme se do přečíslení, nemáme tutovky, nedostáváme se do tlaku. Dneska jsme neměli ani moc přesilovek, těžko se přes ně prosazuje. Musíme si to analyzovat na videu, podívat se na to a říct si k tomu víc. A v Brně udělat maximum pro výsledek.

Co byl podle vás klíčový moment utkání, který ho převážil na stranu Komety?
Rozhodlo, že jsme dostali gól minutu do konce druhé třetiny. Měli jsme necelou minutu na to, abychom to udrželi a šli do kabin za stavu 1:1, kdy by to bylo otevřené. Ve třetí třetině pak Brno vyhazovalo puky ven z pásma a my jsme nebyli schopní se tam udržet.

Sparta dnes poprvé vstřelila branku jako první, bylo to pro vás v první pauze povzbuzující?
Konečně, no. Bylo to povzbuzující, že jsme vedli. Ale pak jsme se nevyvarovali věcí, které jsme dělali pořád dokola. Hráli jsme v oslabení, Brno nás tlačilo, vyplýval z toho obraz hry a Brno vyrovnalo. Že jsme dali první gól je fajn, ale bylo by hezké na to navázat třeba druhým, třetím…