17. 2. 2013 Tereza Velikovská

Melicherčík: Zlomový gól dal bohužel soupeř

L i t v í n o v - Poprvé od duelu s Plzní se na severu Čech mezi tři tyče postavil MARCEL MELICHERČÍK. A na ledě Litvínova, který neprohrál doma osm duelů v řadě, to neměl jednoduché. Čtyřikrát inkasoval, z toho dvakrát v přesilové hře, celkem na něj mířilo 38 střel soupeře. „Litvínov dobře bránil, když měl náskok a nemusel se nikam hnát, tak se nám proti němu těžko prosazovalo,“ hodnotil po prohře 1:4.

Hned v úvodu Melicherčík sledoval, jak dohrál obránce Vladimír Sičák po zákroku domácího kapitána Trávníčka u mantinelu. „Každá ztráta hráče naruší koncept mužstva. Máme nějakou sestavu, takže to určitě na pohodě nepřidá. Díky bohu se mu nic vážného nestalo a je v pořádku. To je důležité, přece jen je to jen sport a zdraví je prvořadé,“ oddechl si slovenský gólman spolu s celým týmem.

Poté ovšem fauloval i Kočí a třetí nejproduktivnější muž extraligy Hübl v přesilové hře poslal Litvínov do vedení. „O takových hráčích, kteří táhnou své mužstvo, se ví. Týmy už se znají, takže na to, že budou tihle dva hodně nebezpeční, jsme připravení byli. Věděli jsme, jak to hrají, bohužel se nám ale nepodařilo to ubránit,“ mrzelo Melicherčíka.

Marcel Melicherčík

Už po 27 sekundách druhé dvacetiminutovky ovšem přišlo vyrovnání z hole Petra Tenkráta a Sparta byla na koni. „Ve druhé třetině jsme začali hrát opravdu dobře, po Tenkrátově vyrovnávacím gólu jsme ožili. Chyběl tam ale ten zlomový gól, který bychom dali my. Stalo se to přesně naopak, v oslabení se to tam odrazilo do nějaké brusle do branky,“ popisoval gól, který byl nakonec připsán Kousalíkovi.

O necelou minutu po souhře Ručinského s Černým už to bylo 1:3. „Hned nato jsme dostali další gól, to nám sebralo vítr z plachet. Bylo to sehrané perfektně, rychlá nahrávka, přesná a rychlá střela, těžko se to chytá. Litvínov dobře bránil, když měl náskok a nemusel se nikam hnát, tak se nám proti němu těžko prosazovalo,“ popisoval šestadvacetiletý brankář nešťastný vývoj druhé třetiny.

V té třetí přidali Litvínovští ještě čtvrtou branku a duel už si pohlídali. Připravili tak Spartě už čtvrtou porážku v řadě. „Těžko se nám teď prosazuje, týmy jsou výborně připravené a dobře nás brání. Často chodíme do zorganizované obrany, když soupeř čeká na brejky a nehraje úplně otevřenou partii, tak se hraje těžko. Myslím, že je to dobrá prověrka před dalšími zápasy, lehké to nebude, soupeř bude bránit,“ uvědomuje si Melicherčík.

Ten tvoří brankářkou dvojici s Markem Pincem, který odchytal předchozí dvě utkání. „Žádný přesný plán nasazování brankářů není. Je to udělané tak, abychom si zachytali oba a oba jsme byli v pohotovosti a připravení na play off. Uvidíme, komu se bude lépe dařit. V play off je to o celém mužstvu a týmovém výsledku, takže je jedno, kdo bude chytat, hlavně když se bude dobře hrát,“ doufá sympatický Slovák.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Machovský: Konkurence nás posouvá dál

5 let v O2 areně: rekordy i hvězdy NHL

Pavelka: Trénujeme naplno, ale užíváme si to!

Permanentky na novou sezonu v prodeji!