22. 1. 2011 Marcela Volfová

Michal Gulaši: Musíme doufat, že se do předkola ještě protlačíme

Sparta v posledním derby sezóny přehrála na domácím ledě Slavii 3:0. Z prvního branky se holešovičtí radovali již v první minutě utkání. Asistenci u nejrychlejšího gólu 43. kola si připsal i obránce Michal Gulaši.

Sparta doslova vlétla do utkání, po 23 vteřinách jste se ujali vedení. Lepší začátek jste snad ani nemohli mít.
Přesně tak. Myslím, že se nám takový začátek povedl poprvé v sezóně. Pak už to mělo ten nástup do zápasu, všechno se to potom odvíjelo od naší vynikající hry a zlaté tři body pro nás.

Dlouho jste nepustili Slavii k větší šanci, byli jste aktivnější, hrozili jste i ve vlastním oslabení. Čím to bylo?
Slavia nehrála špatně, ale my jsme měli větší vůli, větší chtíč. Hlavně to srdíčko tam hrálo velkou roli, proto ten tým začal šlapat, tak jak šlapal v tom dnešním zápase a od toho se odvíjelo toto vítězství.

Michal Gulaši

Na derby dnes přišlo přes 10 tisíc diváků. Fanoušci váš podporovali celé utkání. Přispěl i tento fakt k vašemu výkonu?
Fanoušci jsou dobří a dnes byla vynikající atmosféra tím, že bylo derby. Hnalo nás to dopředu a chtěli jsme ukázat našim fanouškům, že máme to srdce a že chceme vyhrát.

Šli jste do dnešního zápasu s tím, že je to derby, nebo jste si řekli, že je to jen další z několika utkání, které musíte v současné situaci vyhrát?
Brali jsme to tak, že je to derby, které je svým způsobem specifické a chtěli jsme Slavii oplatit to, že jsme u nich prohráli. To se nám podařilo. Ale samozřejmě pro nás je teď každý zápas důležitý, musíme co nejvíce vyhrát za tři body a doufat, že se ještě nějak do předkola protlačíme.

V závěru utkání jste se dostal do konfliktu s Vašíčkem. Co se stalo?
Byla tam nějaká šťouchanice před brankou, on se na mě vrhnul, spadli jsme. Jak jsem ležel na zemi, on ležel na mně, tak jsem ještě dostal pár ran. Nebylo to příjemné, emoce tam trochu byly, křikli jsme na sebe, ale nějak to neřeším. Pro mě jsou důležité ty tři body.

Věříte, že vás dnešní výkon nakopne do dalších zápasu?
Určitě. Když vyhrajete doma 3:0, nedostanete žádný gól, tak pro tu psychiku je to hodně důležité, ještě když vyhrajete za tři body. Doufám, že se to promítne do toho zápasu, který budeme hrát s Třincem.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Konečný & Slavíček: Starší hráči nám pomohli

Kudrna: Kabina mi chybí, těším se zpátky

Machovský: Konkurence nás posouvá dál

Permanentky na novou sezonu v prodeji!