9. 12. 2009 Pavel Hrdina

Michal Gulaši pojede s reprezentací na Slovensko

P r a h a - Reprezentační trenér Vladimír Růžička nedávno zveřejnil nominaci na zápas se Slovenskem, který se odehraje 15. prosince v Košicích při příležitosti oslav 80 let slovenského hokeje. Mimo sparťanského útočníka Jakuba Langhammera na ní figuruje i mladý obránce Michal Gulaši, vlastník dvou bronzových medailí z MS do 18 a 20 let.

Reprezentant Michal Gulaši
2004 MS U18 (Bělorusko)
2005 MS U20 (USA)
2006 MS U20 (Kanada)

Seniorská reprezentace
2 zápasy

Na třiadvacetiletého obránce jsme si počkali po čtvrtečním dopoledním tréninku. Na ledě zůstal poslední s Petrem Kafkou a Martinem Látalem. „Takhle trénuju pokaždé, není to jenom kvůli tomu, že jedu na repre a nějak bych se zvlášť připravoval. Máme střelbu po tréninku, tak jsem tam s klukama trochu déle,“ odmítl domněnku, že by chtěl před odjezdem do Košic ještě nahnat formu.

Nominace na slavnostní zápas se Slovenskem Gulašiho dle jeho vlastních slov překvapila. „Nevěděl jsem, že budou dva týmy, ale jsem za to rád. Start za reprezentaci, to se nikdy neztratí. Jsem rád, že můžu reprezentovat Českou republiku na Slovensku,“ zdůrazňoval vděčnost za možnost obléknout dres se státním znakem na prsou. O důvodech, proč trenéři napsali na soupisku právě jeho, ovšem odmítl spekulovat: „To musí posoudit trenér. Dělám jen svojí práci a snažím se jí dělat, jak nejlíp umím.“

Michal Gulaši
Reprezentant Gulaši

Kromě parťáka ze sparťanského útoku Jakuba Langhammera figuruje na soupisce pár dalších jmen, s kterými se jeden ze holešovických objevů loňské sezony už setkal. „S pár klukama se znám, už jsem s nimi byl loni v létě po sezoně v Trenčíně. S některými jsem hrál už ve dvacítkách. Na toVzpomínám, byly to pěkné časy. Vyhráli jsme na mistrovství světa osmnáctek a dvacítek bronzové medaile. Mám ještě jeden takový sen, abych jednou pomohl uhrát nějakou medaili za chlapy, kdyby se mi podařilo se tam probojovat,“ svěřil se s ambicemi jeden ze dvou zadáků Sparty, kteří letos zatím nevynechali ani jeden zápas.

Papírově je tým s mnoha novými tvářemi ve srovnání se soupiskou Slovenska outsiderem. Tuto roli Michal Gulaši odmítá: „Máme pár hráčů z Finska, Honzu Marka z KHL, dva vynikající gólmany. Nemyslím si, že bychom měli nějaký slabší tým. Naopak tam jedou mladí hráči, kteří chtějí reprezentovat, takže si myslím, že to bude dobré utkání.“

Když loni přijel výrazně omlazený tým Jána Filce do Prahy na oslavu sta let českého hokeje, ani náhodou důstojným soupeřem českému výběru v čele s Jaromírem Jágrem nebyl. Čeká role vřelých gratulantů i mladý tým Růžičkova výběru? „Asi nám to budou chtít oplatit. Ale my se v žádném případě nedáme a budeme bojovat, “ slibuje hráč číslo 24.