16. 10. 2011 Marcela Volfová

Michal Sersen: Zatím je zbytečné předbíhat, kolikátí budeme

P r a h a - Sparta potvrdila skvělou formu a vyhrála již své páté utkání v řadě, když porazila na domácím ledě Litvínov vysoko 5:1. Jedním z úspěšných střelců byl i obránce Michal Sersen, který tak zaznamenal svůj první extraligový gól. „Jsem rád, že mi to tam konečně padlo,“ radoval se po utkání.

Sparta si od úvodu zápasu vytvořila několik velkých šancí, ale Franěk mnohdy se štěstím puk za svá záda nepustil. Domácím k otevření skóre nepomohly ani časté přesilové hry. Ve druhé třetině byl střelecky lepší Litvínov, který Spartu přestřílel 12:4.„Co se týká výsledku, jsme rádi, ale pokud jde o první dvě třetiny, tak si myslím, že moc spokojeni být nemůžeme, protože soupeř tam měl hodně šancí,“ prohlásil Sersen. Spartu opět podržel brankář Pöpperle, který se v utkání blýskl několika skvělými zákroky. „Myslím, že dnes byl naším nejlepším hráčem, hodně nás podržel, jinak se zápas mohl úplně jinak vyvíjet,“ dodal.

michal sersen

Spartě se v polovině utkání podařilo zásluhou Tenkráta otevřít skóre utkání a na konci druhé části náskok ještě o jeden gól navýšit. Uklidňující třetí branku dal v úvodu poslední třetiny právě Michal Sersen, když po deseti vteřinách využil přesilovou hru. Pro slovenského obránce to byl první extraligový gól. „Po těch mnoha střelách, které šly na bránu, nebo mimo bránu jsem rád, že to tam konečně padlo,“ neskrýval své nadšení Sersen, který byl rád i za to, že se na zápas přišlo podívat hodně fanoušků. „Dnes bylo znát, že je tu téměř šest tisíc diváků. To nás velmi těší. Čím víc lidí je na stadionu, tím víc nám to pomáhá,“ prohlásil.

Před sezonou nikdo nevěděl, co od nově složeného týmu čekat. Sparta se ale pomalu chytla a nyní neprohrála již pátý zápas v řadě a posunula se v tabulce na druhé místo za Liberec. Sersen je ale při hodnocení dobrého umístění svého týmu opatrný. „Sezona je ještě dlouhá, zatím je zbytečné předbíhat, jestli budeme druzí, první, nebo osmí. Do konce sezony je času dost, uvidíme, jak na tom budeme na závěr,“ uvedl. Spartu čeká v úterý utkání s městským rivalem Slavií. „ Na derby se těšíme jako na každý zápas. Je to samozřejmě trochu specifické, přeci jen je to derby, ale budeme k tomu přistupovat jako ke každému zápasu,“ prohlásil na závěr Sersen.