10. 3. 2019 Jan Hausmann

Moje zbraně? Bruslení a přihrávka, říká Mácha

Šestnáctiletý útočník ADAM MÁCHA prožil vydařený únor a vysloužil si ocenění pro dorostence měsíce. V únoru nastoupil za sparťanský dorost do šesti klání, Sparta jich všech šest ovládla a Mácha posbíral sedm bodů (3+4). Patří k nejproduktivnějším hráčům týmu a má nejlepší +/- bilanci ze všech sparťanských útočníků (+29). „Když budeme plnit pokyny, můžeme se dostat hodně daleko,“ hodnotí šance týmu člen první útočné letky.

Byl jste vyhlášen nejlepším sparťanským dorostencem za měsíc únor. Čekal jste to?
Věděl jsem, že v poslední době se mi daří, ale nečekal jsem to.

Základní část se blíží ke konci, postup do play off máte jistý. Jak vidíte vaše šance na titul?
Myslím si, že když budeme dodržovat systém a všechny pokyny, tak bychom se mohli dostat hodně daleko.

S 43 kanadskými body jste třetím nejproduktivnějším hráčem týmu. Cítíte, že na vás ostatní v klíčových chvílích spoléhají?
Nevím, jestli na mě spoléhají. Nám se celkově jako první lajně velmi daří. Ale zároveň si myslím, že by to mohlo být mnohem lepší. Plno šancí spálíme.

Dával jste si před sezonou individuální cíle?
Individuální nevím, spíše týmové. Chtěl jsem se znovu podívat na republiku. A hlavně se nezranit. Pak mám jeden cíl, i když je to spíše sen - podívat se do reprezentace.

Co si myslíte, že jsou vaše nejsilnější zbraně?
Bruslení a pak určitě tvoření akcí, přihrávání. Jsem spíše tvůrce hry. Já jsem nikdy nebyl koncový hráč, nejsem snajpr.

Na čem naopak potřebujete nejvíce zapracovat?
Jednoznačně na koncovce. Zřejmě jsem zaspal správnou dobu, kdy jsem měl zakončování trénovat, a nyní se mi to vrací.

Co vás na hokeji nejvíc baví?
Vyhrávat, asi jako každého. A pak ten adrenalin. Když přijdete na led a začne zápas, to je parádní pocit. Hlavně je hokej pro mě zábava.

Jak vidíte vaší hokejovou budoucnost?
Tak samozřejmě asi jako každý mám sen NHL, ale nevím, jestli je úplně reálný. Velký sen je určitě i sparťanské „áčko“.

Máte v NHL nějaký oblíbený tým nebo hráče, s kterým byste si rád zahrál?
Z Česka s Davidem Pastrňákem nebo Davidem Krejčím, ze zahraničních hráčů s Blakem Wheelerem nebo Connorem McDavidem. Z týmů mám nejraději Tampu a Dallas.

FOTO: Juniorský hokej