2. 4. 2011 Marcela Volfová

Mrzí nás, že to dneska nevyšlo, smutnil Gulaši

P r a h a - Sparta v posledním utkání sezóny přivítala brněnskou Kometu. I když domácí tým byl na střely aktivnější, vítězství si odvezlo Brno, které porazilo Spartu 4:2. Jedním ze dvou sparťanských střelců byl obránce Michal Gulaši, který si v utkání připsal gól a asistenci.

Dnes se na vás přišlo podívat přes 1800 diváků, na play-out slušný počet. Ale nemrzelo vás, že jich nebylo více, když šlo o poslední utkání sezóny?
My jsme rádi za to, že přišlo 1800 lidí. Je to play-out. Víme, že to není pohledný hokej, nedá se na to dívat. Dneska jsme se snažili vyhrát zápas před našimi fanoušky, kteří přišli. Bohužel se to nepodařilo a mrzí nás to.

V první třetině jste byli aktivnější, přesto jste dostali dva góly z pouhých pěti střel. Jak moc tato skutečnost ovlivnila hru Sparty?
Začali jsme potom více střílet, začali více chodit do brány. Spadla nám tam přesilovka. Škoda, že jsme neproměnili přesilovku 5 na 3. Jinak si myslím, že jsme měli hodně šancí dát góly a minimálně vyrovnat.

Michal Gulaši

Jak jste říkal, podařilo se vám proměnit přesilovku. Jak vznikla situace, ve které jste se právě Vy gólově prosadil?
Příba (Daniel Přibyl, pozn. redakce) tam dobře vyjel od mantinelu, já jsem si najel jakoby na jedničku. On mi to pěkně dal a se štěstím to tam spadlo.

Play-out není část extraligy, kterou by týmy chtěly hrát. Měla i přesto podle Vás hra ve skupině o udržení nějaký přínos pro Spartu?
Určitě přínosem bylo, že se mohli zapojit hráči z juniorky. Mohli zkusit mužský hokej, mohli se zabudovávat do týmu. Myslím si, že je plus.

Jste odchovancem Vítkovic, které se letos opět dostaly do finále extraligy. Budete sledovat finálová utkání?
Určitě budu. Klukům budu držet palce, ať už to konečně vyhrají, když jsou podruhé ve finále. Moc jim to přeju. Možná zajdu i na hokej, pokud budu v Ostravě.

Sezóna pro Spartu už skončila, jaké máte Vy v nejbližší době plány?
Hlavně se jet podívat domů za rodinou. Podívat se na přátele, které jsem dlouho neviděl, a odpočívat.

×
Dnes v 15:00 | Jun.
HC Kometa Brno
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sobotka: Věřím, že forma vydrží co nejdéle

CEB - SPA 1:5 - Výhru řídili Horák se Sobotkou

​Sparťani blízko rekordu, darovali krev i plazmu

O účast na MS U20 zabojují čtyři sparťané