10. 9. 2010 Tereza Velikovská

Na začátku zápasu jsme naše šance nedokázali využít, litoval Bartánus

V posledním přípravném zápase před ostrým startem extraligy se dvakrát trefila posila Sparty ze Slovenska, Marek Bartánus. Třiadvacetiletý útočník dvakrát překonal boleslavského gólmana Marka Schwarze mezi betony.

Sparta vstoupila do zápasu brankou ve druhé minutě, při prvním kontaktu s pukem se prosadil Yorick Treille. Po druhé třetině byl i přes tlak Sparty stav vyrovnaný 2:2. Ve třetí třetiny domácí zjednodušili hru a Bartánus se trefil poprvé. „Při první brance jsem byl atakovaný, neměl jsem puk úplně pod kontrolou. Snažil jsem se to jen zakončit a šlo to mezi betony,“ popisoval slovenský útočník.

Marek Bartánus

Druhou branku přidal Bartánus v 54. minutě, kdy přesně zakončil samostatný únik a znovu pokořil Schwarze střelou mezi betony. „Při druhém gólu už jsem přesně věděl, když jsem přebíral puk, že mu to dám mezi nohy. Díky bohu to tam padlo,“ těšilo hráče s číslem 41 na zádech.

Sparta nakonec v posledním přípravném utkání zvítězila 5:2. „Na začátku zápasu jsme nedokázali naše šance využít. Týden jsme byli bez zápasu a jen jsme trénovali. Ale myslím, že s výsledkem musíme být spokojení. Byla to dobrá prověrka před začátkem sezóny,“ hodnotil Bartánus.

Zápas s Boleslaví sehrál Bartánus v útočné formaci s Karlem Hromasem a Jakubem Koreisem, jejichž spolupráci si po zápase pochvaloval: „Jsme všichni mladí hráči, Sparta má velmi zkušený tým a my stále ještě sbíráme zkušenosti, aspoň co se mě týká. Hrálo se mi s oběma velmi dobře.“

Teď už A tým čeká pouze trénink, a to až do příštího pátku, kdy nastoupí k prvnímu zápasu extraligy proti Pardubicím. „Máme před sebou týden tréninku, hlavně nějaké nácviky herních situací, přesilovky a oslabení. Musíme se pořádně připravit na sezónu, protože doufáme, že bude dlouhá a se šťastným koncem pro Spartu,“ doufá. A jak vidí šance Sparty? „Náš tým je velmi silný a když se rozehrajeme, tak doufám, že půjdeme daleko.“

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila

Kouč juniorů Netík: Těší mě, jak kluci rostli