12. 1. 2011 Radek Papáček

Nadějní mladíci podepsali dlouhodobé smlouvy!

P r a h a - Hokejová Sparta v posledních dnech podepsala nové smlouvy s nadějnými mladíky. Dlouhodobé kontrakty v Holešovicích uzavřeli útočníci Lukáš Luňák s Danielem Přibylem a obránce Dušan Žovinec.

Lukáš Luňák (21 let)

Do Prahy zamířil během sezony 2008/09 z Olomouce, kde nasbíral už i starty v seniorské první lize. Po adaptaci v juniorském týmu loňskou sezonu nastupoval v partnerském týmu Sparty v Berouně a letos se výrazně už prosazuje v extraligovém „áčku“. V sestavě pravidelně nastupuje ve formaci s Michalem Brošem a na kontě má 19 odehraných zápasů s 5 kanadskými body za 2 branky a 3 asistence. Z toho si 6 zápasů a 1 asistenci připsal během působení na Kladně.

Daniel Přibyl (18 let)

Je odchovancem jihočeského Písku, odkud si ho Sparta vyhlédla a v loňské sezoně přivedla do své organizace. V letošní sezoně Přibyl za juniory Sparty nastoupil zatím ve 28 zápasech, ve kterých zaznamenal 36 kanadských bodů za 17 branek a 19 asistencí. V nejvyšší extraligové soutěži letos nastoupil v jednom utkání a cenné zkušenosti sbíral také svou účastí na Spengler Cupu v Davosu.

Dušan Žovinec (18 let)

Zatím do seniorského hokeje nejvíce nakoukl během letošního léta, když nastupoval za sparťanský A-tým během zápasů mezinárodního European Trophy. Ve sbírání ostruh pokračuje v prvoligovém Berouně a je pravidelnou oporou zadních řad juniorů Sparty.