12. 3. 2012 Jiří Liebreich

Nikdo na nás tlak nevytvářel, říká Tomáš Rachůnek

P r a h a - Pod značným tlakem se nacházeli hokejisté Sparty před druhým domácím duelem. Hosté z Brna měli „nahráno“ po úvodní výhře, naopak domácí věděli, že případná druhá porážka by znamenala nemalou komplikaci v sérii. Oba zápasy nabídly divákům vše, co k hokeji ve vyřazovacích bojích patří. Zápas se šťastným koncem pro domácí se TOMÁŠI RACHŮNKOVI hodnotil s úlevou: „Podepsalo se na nás rychlé vyloučení, které vyústilo v branku soupeře. Víme, že poctivou hrou můžeme úspěch zopakovat.“

Sparťané nevstoupili ani do jednoho z obou domácích zápasů ideálně. Jak v prvním tak i ve druhém zápase inkasovali jako první. Především ve druhém utkání mohla první branka Brna domácí nalomit. „V obou zápasech se na nás podepsalo rychlé vyloučení. Dnes jsme se dokonce dostali do dvojnásobného oslabení. Kometa vyznává podobný styl hokeje jako Zlín. Čekají na naše chyby a těží z přesilovek.“ Holešovičtí byli pod značným tlakem, jelikož úvodní zápas prohráli. Na mužstvu se v občasných pasážích hry dala vysledovat částečná nervozita. „Tlak na nás nikdo z klubu nevytvářel, samozřejmě chceme ale vyhrávat každý zápas. Nemyslím si, že by nás Brno v úvodním klání přehrávalo. Napadalo jim to tam, nám ne. Dobře víme, že sérii můžeme mít ve svých rukou, když budeme hrát poctivě a především trpělivě.“

Tomáš Rachůnek

Oproti prvnímu zápasu se na ledě doslova jiskřilo. A to hned od úvodního buly. K vidění byla řada tvrdých hitů, z čehož pramenila častá vyloučení. „Oba zápasy se hrály ve vysokém tempu. Soupeř disponuje velkým počtem hráčů, kteří vyhledávají souboje. Oba zápasy byly o fyzické hře, ta je v play off prvořadá a to je dobře.“ Klíčovými postavami v obou utkáních byli muži v maskách – Tomáš Pöpperle a Jiří Trvaj. „U obou soupeřů jsou gólmani velkou oporou pro svůj tým. Jak Tomáš Pöpperle tal Jiří Trvaj. Navíc jsou zastoupeni kvalitní dvojkou. Jak Sasu Hovi tak náš Martin Falter jsou výborní brankáři.“

Za vyrovnaného stavu ve třetí třetině i v následném prodloužení mohli hráči s „S“ na prsou rozhodnout zápas ve svůj prospěch. Nestalo tak, šance ale byly. Především v prodloužení domácí neproměnili únik tří na jediného beka a na řadu musely přijít samostatné nájezdy. „Myslím, že kluci chtěli hlavně dobře zakončit, než vyhledávat riskantní přihrávku. Mohlo by se to i otočit proti nám a soupeř by mohl jít do rychlého protiútoku.“