9. 5. 2019 HC Sparta

Nové vedení! Spartu povedou Haberová a Ton

Hokejová Sparta získala spolu s novým majitelem i nové vedení. Na pozici sportovního ředitele nastupuje nejlepší střelec sparťanské historie PETR TON. Funkci generální ředitelky bude nově zastávat BARBORA SNOPKOVÁ HABEROVÁ.

„S Petrem Tonem máme jasně rozdělené role. Mým úkolem je postarat se o manažerské vedení klubu, jeho hladký chod a další rozvoj. Petrovi přitom chci zajistit nejlepší možné podmínky pro jeho práci. Na Petrovi bude co nejdřívější zlepšení a stabilizace výkonnosti A-týmu a rozvoj mládežnického hokeje,“ shrnuje rozdělení kompetencí generální ředitelka HC Sparta Praha Barbora Snopková Haberová. „Jsme samozřejmě na úplném začátku a před dalšími významnými kroky se musíme s chodem klubu detailně seznámit,“ dodává. Již v tuto chvíli je ale jisté, že klub bude i nadále působit v O2 areně.

Petr Ton by rád těsněji propojil juniorské kategorie s hlavním mužstvem. „Sparta není obyčejný klub. Je to nedílná součást české i mé osobní hokejové historie. Do své funkce nastupuji s jediným cílem. Lidé by se v příštích sezónách neměli ptát, kterých šest týmů jde rovnou do play off. Mělo by být jasné, že je to Sparta a pět dalších,“ popisuje svou vizi Petr Ton. „K tomu vede jen jedna cesta. Ve spolupráci s trenérem Kruppem musíme vybudovat silný kádr postavený na zkušených osobnostech a mladých talentovaných hráčích, které jsme si vychovali v mládežnických kategoriích,“ doplňuje Ton.

Barbora Snopková Haberová je právnička a manažerka s mnohaletými zkušenostmi z nejužšího vedení České pošty a nadačních fondů. Pochází z ryze hokejové rodiny. Jejím dědečkem je legenda plzeňského hokeje Zdeněk Haber, otcem dlouholetý extraligový rozhodčí Ivo Haber a manžel Jan Snopek, který získal mistrovský titul s Pardubicemi, dnes působí jako kondiční trenér extraligové Plzně.

Petr Ton je s 293 vstřelenými góly historicky nejlepším střelcem HC Sparta Praha. V letech 2005 a 2006 dokázal s týmem získat extraligový titul. Třikrát se také stal nejlepším extraligovým střelcem. Mimo Spartu působil také na Kladně, v Brně a v několika finských klubech.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mácha: Starší kluci týmu pomůžou

Vyhrajte podepsaný dres Lukáše Pecha!

Hlaváč: Možná se do Sparty vrátím

Sparťané po nákaze darovali krevní plazmu