20. 5. 2010 Pavel Hrdina

Obdivuju Tomáše Řepku, říká fotbalový fanoušek Gulaši

Fotbalová sestra holešovické Sparty v sobotu na Letné oslavila titul mistra Gambrinus ligy. Vítězství po dvou letech slávistické nadvlády oslavil jako fanoušek i Michal Gulaši, který si sám rád zpestří letní přípravu s kopačkami na nohou. "Fandím Spartě i Baníku," říká obránce, který hokejově vyrostl v Ostravě.

Michal Gulaši vyrazil v sobotu na Letnou navzdory špatnému počasí spolu s Martinem Látalem, který šel na fotbal vůbec poprvé v životě. "Fotbal sleduju v televizi, ale že bych šel na stadion, to ne. Volal mi ale Michal, jestli bych nešel na fotbal, tak jsem si řekl, proč ne. Zápas byl výborný, neskuteční fanoušci. Byl to úžasný zážitek, super," nešetřil Látal pozitivními dojmy z jedné ze svých životních premiér.

MICHAL GULAŠI

Michale, jak jsi vnímal jako fanoušek poslední zápas Sparty s Teplicemi?
Super atmosféra, bylo tam přes 19 000 lidí. Fotbal byl taky dobrý a to, že Sparta vyhrála titul, bylo jenom plus. Bylo skvělé se na ně dívat, jak to oslavují.

Chodíš často na fotbal?
Chodím rád, protože mě baví. Když mám čas a zrovna neprší, tak na fotbal vždycky rád zajdu. Když je ošklivé počasí, tak se na to ale radši podívám v televizi. Letos jsem se byl podívat i v Ostravě, když tam Sparta hrála.

Jak bys zhodnotil celou sezonu? Letos to bylo hodně napínavé...
Sezona byla vyrovnaná až do posledního kola, bylo to i trochu o nervy. Sparta to ale dotáhla do vítězného konce a já doufám, že se něco podobného povede i mně tady v hokejové Spartě.

Čím se Letenští o titul zasloužili? V čem byli lepší než ostatní?
Neprohráli za celou sezonu, z každého zápasu získali body. Útok není nic moc, ale mají vynikající obranu a hráli jako tým, což je důležitý.

Máš na soupisce oblíbené hráče?
Z hráčů se mi hodně líbí Bony Wilfried, Juraj Kucka a samozřejmě Tomáš Řepka. Mám rád právě takové typy hráčů, jako on, kteří jsou impulsivní, bojovníci. Nemám ho za blázna, ale za vůdčí osobnost nejen Sparty, ale celé Gambrinus ligy.

Mají fotbalová a hokejová Sparta něco společného?
Máme hodně společného, mnoho hokejových fanoušků Sparty chodí na Letnou na fotbal a naopak, a vždycky jsou vynikající. Navíc fotbalová Sparta myslí stejně jako my každý rok na nejvyšší mety a útočí na titul. V obou klubech také hrají výborní hráči. V tom si myslím, že jsou obě Sparty za jedno.

Ty osobně hraješ fotbal? Jak často se ti podaří obout kopačky?
Fotbal si rád zahraju vždycky, když je příležitost. Kopačky ale nazuju hlavně v letní přípravě, protože v zimě se k tomu moc nedostanu. Teď v sobotu si snad zahraju exhibiční zápas v Ostravě, který pořádá můj nejlepší kamarád Michal Papadopulos.

V hokeji hraješ v obraně, jaká je tvoje pozice na trávníku?
Právě opačná. Většinou hraju v útoku nebo v záloze. Obrany mám dost během celé sezony. Takže se cpu co nejvíc dopředu.

Dáváš hodně gólů?
Snažím se. Samozřejmě nejsem úplně vynikající fotbalista, ale snažím se hrát co nejlíp.