8. 8. 2013 HC Sparta

Obránce Radek Philipp si zkusil roli sládka

Ve středu se tým Sparty musel na tréninku obejít bez Radka Philippa. Proč? V pivovaru Radegast v Nošovicích totiž proběhlo setkání hokejových kapitánů a jejich zástupců. Čtrnáct extraligových hráčů tady společně pod dohledem hlavního sládka zahájilo vaření nefiltrovaného piva.

Sobota 14. září – den, kdy bude na slavnostech piva Radegast za přítomnosti zástupců všech extraligových klubů oficiálně odstartován nový, v pořadí už jednadvacátý ročník Tipsport extraligy a zároveň den, kdy se mezi milovníky piva poprvé dostane to, které společně uvařilo 14 hráčů extraligových týmů. Spartu při této příležitosti reprezentoval právě Radek Philipp.

Pivo pod taktovkou hokejistů

Nefiltrované pivo už tradičně patří ke slavnostnímu dni pivovaru Radegast, který bude letos díky tomu, že je Radegast oficiálním pivem extraligy, značně „prohokejový“. V Nošovicích jej začínají vařit více než měsíc před akcí. A právě při startu jeho výroby asistovali hokejoví kapitáni a asistenti. Pod odborným dohledem hlavního sládka Petra Kwaczka dávkovali chmel a společně podepsali takzvaný varný list, který se ke každé várce piva vystavuje.

Na akci se objevili i tři hokejové trofeje. Martin Straka přivezl 120 centimetrů vysoký pohár pro mistra extraligy, Petr Čajánek potom Prezidentský pohár pro vítěze základní části a pohár za 2. místo. Mimochodem – všechny tři hokejové poháry budou v pivovaru v Nošovicích vystavené až do 25. srpna. "Bylo to zajímavá akce," poznamenal Radek Philipp. "Pivo si samozřejmě občas dám, ale hlavně mimo sezonu. Vidět, jak vše probíhá přímo v pivovaru od samého začátku, nebylo vůbec špatné," dodal s úsměvem sparťanský obránce.

Vydejte se do Nošovic

Radegast den se v Nošovicích uskuteční v sobotu 14. září za účasti zástupců hokejových klubů a několika známých kapel. Na podiu se objeví Ewa Farna, Buty, Mňága a Ždorp a Kryštof. Vstup je zdarma. Na akci se nejspíš chystá i Radek Bonk, který to měl do Nošovic z Třince nejblíž. „Pokud to bude jen trochu možné, přijedu v září jeden nefiltr ochutnat. Je třeba pohlídat nejen začátek vaření, ale i výsledek,“ usmíval se.