21. 10. 2020 Petr Pavlík

Odehnal: Musíme se udržet v tempu

Sedm zápasů, čtyři výhry. Takovou bilanci mají naši dorostenci, kteří zaznamenali již dvanáct bodů a v současné době jim patří průběžné čtvrté místo v tabulce Střed. U všech dosavadních úspěchů byl také útočník MIKULÁŠ ODEHNAL, jenž v aktuální sezoně patří k nejproduktivnějším hráčům svého týmu. „Jsem rád, že se nám podařilo před přestávkou zvítězit,“ říká spokojeně.

První čisté konto v sezoně a výhra proti Kobře

Sparťanští dorostenci se před vynucenou přestávkou naladili zpět na vítěznou vlnu, když porazili na domácím ledě Kobru Praha. Vítězství proti branickému celku bylo pro sparťany teprve prvním, ve kterém nasázeli svému soupeři minimálně pět branek. „Proti Kobře jsme hráli parádně, předvedli jsme rychlý hokej, ale bohužel spousta našich šancí zůstala neproměněna. I já jsem mohl vstřelit minimálně jeden gól," říká Odehnal.

Průběžné umístění

  • 4. místo
  • Počet bodů: 12
  • Skóre: 22:23

Ještě před tím sparťanští mladíci odehráli dvě utkání, konkrétně doma s Havlíčkovým Brodem a na ledě Dukly Jihlava. „Zápas proti Brodu hodnotím na výbornou, vyhráli jsme 4:0. V hale bylo méně diváků, ale jinak to byl z naší strany skvělý zápas.“ Kdo podle něj zasloužil největší pochvalu? „Jednoznačně náš brankář. Míša Hrabal předvedl spoustu skvělých zákroků, jsem rád, že nás takhle drží,“ oceňuje.

Jak je spokojen s celkovou produktivitou týmu? „Vždycky to může být lepší, některým klukům se hodně daří, za což jsem moc rád. Nejdůležitější je však, abychom převáděli co nejlepší týmový výkon a byli úspěšní jako celek,“ komentuje Odehnal a dodává: „Vyhráli jsme čtyři zápasy, což není úplně špatné. Jen škoda zápasu v Jihlavě, kde jsme skoro dvě třetiny diktovali tempo hry, ale pak se nám nepovedl závěr zápasu."

Před několika dny jeho spoluhráči stejně jako ostatní byli nuceni přerušit zápasový program a připravovat se individuálně. „Bohužel je to pro nás nepříjemné, ale nedá se nic dělat. Musíme trénovat dál, věřím, že se s tím popasujeme,“ doufá. Celý sparťanský tým se po menších skupinkách přesunul do nedaleké Stromovky, kde ladí formu na další pokračování ročníku. „Pracujeme na všem, náš pan trenér Ptáček chce, abychom měli dokonalou výdrž. Věřím, že situaci společně zvládneme,“ dodává na závěr Mikuláš Odehnal.

Poslední tři zápasy

  • 5. kolo: Sparta - Havlíčkův Brod 4:0
  • 6. kolo: Jihlava - Sparta 5:3
  • 7. kolo: Sparta - Kobra Praha 5:1

FOTO: Juniorský hokej

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Němeček: Gól bych vyměnil za výhru

SPA - PLZ 1:3 - Němečkův první gól nestačil

Podpora Sparty: fandění i obří choreo

Mistři 2007 - II. díl: Co dělají šampioni?