17. 8. 2009 Radek Papáček

Petr Macholda podepsal ve Spartě jednoletý kontrakt

Hokejová Sparta se dohodla na smlouvě s obránce PETREM MACHOLDOU. Hokejista absolvoval v klubu úspěšné testy a následně podepsal jednoletý kontrakt. „Během zkoušky nás přesvědčil o svých kvalitách a po poradě s trenéry jsme se rozhodli jej angažovat,“ sdělil Petr Bříza, generální manažer Sparty.

PETR MACHOLDA
Petr Macholda v dresu Sparty během přípravného utkání s Berounem.

Sedmadvacetiletý obránce se do přípravy se Spartou zapojil krátce po jejím zahájení, když se s klubem dohodl na testech do 15. srpna.

„Zkoušku Petr Macholda absolvoval úspěšně a příští sezonu bude působit v našem týmu,“ řekl Jaromír Látal, manažer pro sportovní rozvoj holešovického klubu.

„Petr je pravák s citem pro přihrávku, velice silný na modré čáře a platný tedy určitě bude v přesilovkách,“ charakterizoval novou posilu Sparty Jaromír Látal.

„Petr Macholda v posledních sezonách nasbíral řadu zkušeností v německé nejvyšší soutěži a zároveň odehrál několik utkání za německou reprezentaci. Věříme, že získané zkušenosti nyní uplatní ve Spartě a stane se posilou pro naše defenzivní řady,“ řekl Jaromír Látal.

Macholda: Sparta je pro mě výzvou

Litvínovský odchovanec se opět do Čech vrací po třech celých letech strávených u západních sousedů. „Ve Spartě jsem podstoupil testy a chtěl uspět. Jsem velice rád, že se mi to nakonec povedlo. Sparta je totiž super klub s těmi nejvyšší cíly a pro mě je angažmá v něm obrovskou výzvou,“ řekl po podpisu smlouvy s pražskou Spartou Petr Macholda.

Poslední dvě sezony hrál Macholda v německém Wolfsburgu. V posledním ročníku nejvyšší soutěže západního souseda odehrál Macholda 43 zápasů, v nichž si připsal 10 kanadských bodů za 4 vstřelené branky a 6 asistencí. Přestože celkem poslední čtyři roky strávil v Německu, zkušenosti má už i s českou nejvyšší soutěží. Působil v Litvínově, Karlových Varech a Zlíně. V české extralize celkem odehrál 161 zápasů, v nichž nasbíral 29 kanadských bodů za 7 vstřelených branek a 22 asistencí.

Vzhledem k produktivitě nejpovedenější sezonu zažil v letech 2003/04, kdy se Zlínem slavil zisk mistrovského titulu. V kádru Valachů navíc patřil k platným hráčům. V základní části si připsal na své konto 12 asistencí. V play-off pak při cestě za titulem během 11 zápasů nasbíral 5 kanadských bodů za 3 branky a 2 asistence, což je na obránce velmi slušná bilance.

Vizitka Petra Macholdy

Narozen: 25.1.1982, Most