21. 3. 2013 Tereza Velikovská

Petr Ton: Potrestali všechny naše chyby

Jako jeden z nejzkušenějších matadorů měl Spartu táhnout vyřazovacími boji. Ačkoliv se PETR TON stal se třemi brankami a čtyřmi asistencemi nejproduktivnějším sparťanem, na postup mezi nejlepší čtyři to nestačilo. Třinečtí Oceláři měli v rozhodujícím sedmém duelu jasně navrch a ukončili Spartě sezonu už ve čtvrtfinále.

PROHRA A KONEC SEZONY – „Už před sérií jsme věděli, že je to velice produktivní tým. Můžeme něco chtít, ale druhá věc je ukázat to na ledě. V efektivitě zakončení byli prostě celou sérii úspěšnější a díky tou slaví postup. My jsme v koncovce zklamali. Věděli jsme, že domácí tým bude nervózní, když to bude dlouho 0:0. To či dokonce dostat se do vedení jsme nezvládli, což rozhodlo.“

FAKTOR HAMERLÍK? – „Nemyslím, že to by to byla jen jeho zásluha. V takových zápasech rozhodují první góly a to, jak se tým vyvaruje chyb. My jsme se jich nevyvarovali, s takový týmem a podporou publika prostě Třinec podobné situace zvládá.“

SEDMÝ DUEL BEZ VSTŘELENÉ BRANKY – „V sedmém zápase jsme si gólových šancí ani nevypracovali tolik jako v předchozích duelech. Tak se ale hrají všechna klíčová rozhodující utkání. Každý věděl, že je to rozhodující chvíle. Zase rozhodly ty polovlastní góly. Dosud nechápeme, proč jsme si jich v sérii dali tolik. Jsou to klíčové situace, i když je Třinec ofenzivní tým, tak je neuvěřitelně produktivní. První gól jsme si dali vlastní, druhý byl nastřelený náš hráč, ležel na ledě a došlo k přečíslení, rozhodčí to posoudil, jak to posoudil. To je umění Třince. Všechny chyby, které jsme udělali, dokázali potrestat.“

Petr Ton

CO ROZHODLO – „Věřili jsme si, ale není to první ani poslední případ, kdy rozhodují maličkosti a drobnosti. Takové ty malé chybičky, kdy z toho soupeř dá nějaký gól. I když jsme dnes první třetinu začali docela slušně a tak, jak jsme si předsevzali před zápasem. U prvního i druhého gólu ale rozhodly drobnosti, Třinec nám takové góly dával celou sezonu. Myslím, že nakonec tyhle góly rozhodly celou sérii.“

OPĚT KONEC VE ČTVRTFINÁLE – „Samozřejmě je to velké zklamání, i když jsme se zvedli, tak o úspěchu a neúspěchu pořád rozhoduje čtvrtfinále. My jsme ho nezvládli. Musíme to tedy hodnotit jako neúspěch.“

SROVNÁNÍ S LOŇSKEM – „Zklamání je to stejné. Úspěch je jenom, když se série vyhraje. Vždycky se na špatných věcech dají najít pozitivní, tady třeba naši fanoušci. Ale momentálně jich moc nevidíme.“

PLAY OFF V ROLI ZKUŠENÉHO MATADORA – „Je to tak pro všechny starší hráče, kteří tu jsou lídry. Tíha a zodpovědnost na nich leží o to větší a když se série nezvládne, tak ví, že dotyčnou situaci nezvládli. V takovou chvíli člověk moc chce, chybí takový ten klid na hokejkách. Takový je hokej, postoupil ten šťastnější i lepší.“

HODNOCENÍ CELÉ SEZONY – „Když budu hodnotit zpětně, tak jsme dokázali hodně. Teď jsme hodně zklamaní na to hodnotit celou sezonu, to ještě přijde, až největší zklamání vyprchá. Týmu patří dík za to, co jsme dokázali, v takhle vyrovnané soutěži jsme se zvedli. Ve výsledku nás podle mě postup ze čtvrtfinále nestálo to, jestli jsme ho hráli venku nebo doma. Vždyť jsme byli jeden z nejlepších týmů na venkovních kluzištích v základní části.“

ZA KLUBOVÝM REKORDEM V POČTU BRANEK ZŮSTAL O JEDINÝ GÓL – „Snažil jsem se vůbec na to nemyslet. Play off hraje tým a ne jednotlivec. Jsem dost zkušený, abych se od toho oprostil. Řekl jsem si, že to buď přijde, nebo nepřijde. Samozřejmě mě spoluhráči pošťuchovali, ale to je v rámci tužení party. Jak přijde zápas, tak na to vůbec nemyslím a do teď jsem si na to vlastně ani nevzpomněl.“