9. 3. 2013 Robin Mana

Podruhé v Třinci! Sparta jde za vyrovnáním

Ani ne 24 hodin po prvním utkání, čeká sparťanské hokejisty na ledě Třince druhé pokračování čtvrtfinálové série. Tým trenéra Jandače se nedokázal během prvních šedesáti minut proti Ocelářům střelecky prosadit a chce-li načínat domácí porci utkání za vyrovnaného stavu, musí to v dnešním střetnutí změnit. Zápas začíná v třinecké Werk aréně dnes v 17 hodin a nebudete-li přímo na místě, můžete sledovat online přenos na stránkách www.onlajny.com.

První zápas? Příliš mnoho vyloučení

První zápas v Třinci se Spartě vůbec nevydařil. Pražané prohrávali už od druhé minuty po trefě Martina Adamského a podobně se jim nepovedl ani vstup do druhé třetiny, kdy pro změnu inkasovali z hole Lukáše Zíba. Hosté svého soupeře sice celkově přestříleli poměrem 40:23, ale žádná z jejich střel se neujala. V pozápasových rozhovorech však sparťané zmiňovali jako jasnou příčinu prohry zejména vysoký počet vyloučení. Dvouminutový trest inkasovalo devět hostujících hráčů a Dominik Pacovský navíc obdržel osobní desetiminutový trest za nesportovní chování. Zejména nepovedená byla v tomto ohledu první třetina, jejíž větší část strávila Sparta v oslabení. "Ponaučení? Že nesmíme faulovat, už na začátku série jsme věděli, že mají výtečné přesilovky. A dopadlo to, jak to dopadlo," okomentoval nelichotivou statistiku sparťanů obránce Radek Philipp.

Najít recept na třinecké gólmany...

Faulů se však dopouštěli i Třinečtí, ovšem Sparta nedokázala jejich provinění gólově trestat. Nedařilo se jí ani ve vyložených brankových příležitostech. V první třetíně to byla trestná střílení, která byla ve sparťanský prospěch nařízená hned dvakrát. Jenže Dominik Pacovský ve 14. minutě na Šimona Hrubce nevyzrál a podobně dopadl také o pět minut později Petr Ton, jemuž nájezd zlikvidoval náhradník Peter Hamerlík. Sparťanský kanonýr si tak bude muset na svůj 251. gól v dresu Holešovických ještě počkat. "Hamerlík mě ale dostal přesně tam, kam chtěl, a já jsem v tu chvíli špatně zareagoval. Asi jsem až moc signalizoval, že budu střílet pod lapačku. Udělal to výborně, zpětně vím, že jsem to udělal špatně,“ zhodnotil nepovedený nájezd Ton.

Smolná zranění na obou stranách

Oba týmy se budou muset ve druhém zápase čtvrtfinále vypořádat se zraněními v defenzivních řadách. Třinci bude určitě chybět gólmanská jednička pátečního duelu Šimon Hrubec, jenž do obličeje inkasoval nepříjemný zásah pukem z hole Dominika Pacovského ve chvíli, kdy byl bez masky. Hrubec musel z utkání odstoupit a následné vyšetřetní odhalilo zlomenou očnici a nosní kůstky. Sparťanským nájezdníkům tak bude v sobotním duelu čelit Peter Hamerlík, záda mu bude krýt mladík Juraj Šimboch. Na straně Sparty postihlo nepříjemné zranění obránce Radka Philippa, dokázal se však do utkání vrátit a dohrát ho. "Upadl jsem na ruku a mám natažené vazy, ale hrát se s tím jakž takž dalo," upřesnil.

V odvetách bez Pacovského

A právě zásah do obličeje Šimona Hrubce znamená pro Dominika Pacovského nepříjemnou komplikaci. Sparťanský střelec dostal od disciplinární komise extraligy trest na tři utkání za odehrání kotouče po odpískání a nenastoupí tak nejen dnes, ale také v domácích odvetách příští týden.