16. 10. 2019 HC Sparta

Posila obrany! Přichází zkušený Milan Jurčina

Sparta má za sebou úspěšný vstup do nové sezony, přesto i nadále posiluje! Obranu našeho týmu doplní slovenský tvrďák MILAN JURČINA, který přichází na zkoušku do listopadové reprezentační přestávky. Urostlý šestatřicetiletý zadák s bohatými zkušenostmi z NHL i slovenské reprezentace strávil poslední tři sezony v německém Norimberku.

"Je to zkušený silový hráč s vynikajícími fyzickými parametry, který by měl pomoci naší defenzivě," uvedl sportovní manažer Jaroslav Hlinka. "Sparta je nejpopulárnější tým v české lize. Když jsem se dozvěděl, že má o mě zájem, velice rychle jsme se domluvili na spolupráci," uvedl vzrostlý obránce.

"Mým úkolem bude zejména využívat svou velikost okolo mantinelů a při hře v oslabení," dodal hráč s bohatými zkušenostmi z NHL, který ve Spartě bude působit minimálně do listopadové reprezentační pauzy, stejně jako Marek Ďaloga, který také prodloužil spolupráci s klubem.

V nejslavnější lize světa odehrál Jurčina 451 zápasů, absolvoval také tři olympiády a pět světových šampionátů. Kromě toho si urostlý zadák vyzkoušel angažmá ve Finsku, Švýcarsku a v KHL. Poslední tři sezony strávil bývalý hráč Bostonu, Washingtonu, Columbusu a Islanders v německém Norimberku, kde byl stabilním členem týmu, ale po předešlém ročníku už se s klubem na pokračování spolupráce nedohodl. Po sedmi letech se tak vrací do Česka, kde na podzim 2012 odehrál 22 zápasů za Chomutov.

PROFIL MILANA JURČINY

Rodák z Liptovského Mikuláše vyrůstal ve svém rodišti, odkud na přelomu tisíciletí zamířil do zámoří. Mládežnický reprezentant svou výškou i sílou zaujal a v roce 2001 byl draftován Bostonem jako 241. hráč v pořadí. Po třech sezonách v QMJHL v barvách kanadského Halifaxu, kde v poslední sezoně nasbíral 102 trestných minut, zamířil na farmu Bruins. V sezoně 2005/2006 už odehrál prvních 51 zápasů v NHL, kde si vybojoval stabilní místo.

Během celkových sedmi sezon v NHL odehrál v dresech Bostonu, Washingtonu, Columbusu a Islanders celkem 430 zápasů základní části, k nimž přidal 21 zápasů v play-off. Kromě 24 gólů a 59 přihrávek nasbíral i solidní porci 278 trestných minut. V roce 2012 ovšem jeho zámořská mise skončila a Milan Jurčina se vrátil do Evropy, kde se dohodl na angažmá v Chomutově.

Už po 22 extraligových zápasech však zamířil do Raumy a během dalších tří sezon vystřídal barvy TPS Turku, Fribourgu, Rigy a Záhřebu, odkud odešel do Eisbärenu. Ve stejné sezoně ukončil reprezentační kariéru, během které reprezentoval na třech olympiádách a pěti světových šampionátech. V následujících třech sezonách už se věnoval ryze klubovým povinnostem v barvách Norimberku, kde se v létě 2019 nedohodl na nové smlouvě a po startu sezony podepsal zkušební kontrakt se Spartou.


FOTO: City-Press

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Machovský: Konkurence nás posouvá dál

5 let v O2 areně: rekordy i hvězdy NHL

Pavelka: Trénujeme naplno, ale užíváme si to!

Permanentky na novou sezonu v prodeji!