1. 2. 2013 Tereza Velikovská, Daniel Ježek

Přibyl: Chtěl bych vyhrávat ještě dvacet let

T ř i n e c - Ani pojedenácté v řadě sparťané nezaváhali a z ledu Třince vezou tři body. A souboj s Oceláři se opět nadmíru vydařil třetí útočné formaci Holešovických, spolupráce DANIELA PŘIBYLA s Ivanem Rachůnkem přinesla hned tři branky. Dvacetiletý útočník se tak gólově prosadil už ve třetím utkání za sebou!

Hlavním důvodem toho, že Holešovičtí na třineckém ledě dokázali ukořistit všechny tři body, byl podle Přibyla dobrý vstup do utkání. "Povedlo se nám to výborně. Myslím, že úspěch v zápase zapříčinilo především to, že jsme chytili začátek. V jiných zápasech se nám moc nepovedl, ale tentokrát se podařil," těšilo ho po další výhře.

Daniel Přibyl

Sparťané zároveň znovu potvrdili, že Třineckým se naopak vstupu do zápasů nedaří a pak musí často dotahovat gólové manko. "Trenéři nám ale nic takového před zápasem neříkali. Když jsme sem totiž přijeli dřív, tak jsme naopak měli vstupy do zápasů špatné my," připomněl talentovaný útočník například poslední střetnutí na ledě Ocelářů, ve kterém Sparta prohrála jednoznačně 1:6.

Tuto porážku jim sparťané v pátek oplatili a Přibyl k tomu přispěl jedním gólem a dvěma nahrávkami na trefy parťáka ze třetího útoku Ivana Rachůnka. "Dneska nám to šlo, snad to tak půjde i dál," doufá. A zápas s Třincem zatím považuje za svůj nejlepší v této sezoně: "Asi bych ho zařadil na první místo, byl pro mě opravdu povedený."

Za stavu 5:1 pro Spartu už to vypadalo, že se zápas dohraje jasně v její režii. Oceláři přesto ukázali obrovskou útočnou sílu a dokázali snížit na konečných 4:5. "Věděli jsme, že Třinec takhle kouše. Jeho hráči nikdy nic nevzdávají a vždy jsou hodně nepříjemní. Zase se nám to potvrdilo. Nechali jsme je, aby začali hrát svou typickou hru. Pouštěli se do brejků, v tom to bylo. Z toho konce nemáme moc dobrý pocit," přiznal Přibyl.

Vše ale nakonec dobře dopadlo a sparťanská mašina jede bez zastávky dál. Cestou nasbírala už jedenáct výher, sérii drží od začátku roku 2013. Jak dlouho se jí ještě podaří neklopýtnout? "Nejradši bych to prodloužil ještě na příštích dvacet let," směje se šikovný forvard.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila

Kouč juniorů Netík: Těší mě, jak kluci rostli