18. 9. 2015 Lucie Štěrbová

Přibyl: Rozhodla jedna dlouhá přesilovka

Sparta si proti Vítkovicím s chutí zastřílela, vyhrála 6:2 a po třech kolech se posunula do čela extraligové tabulky. „Tenhle zápas nám zatím sedl asi nejlépe,“ hodnotil po zápase útočník DANIEL PŘIBYL, který se ve 14. minutě blýsknul bekhendovou střelou.

Běžela teprve 14. minuta utkání a dvaadvacetiletý útočník Daniel Přibyl si počínal jako zkušený hokejový harcovník. A možná už jeho efektní branka z první třetiny nalomila psychiku gólmana Kantora, který pak v polovině utkání střídal. „Vypíchl jsem puk obránci a snažil se přes něj dostat,“ popisoval začátek pohledné gólové akce Přibyl.

Daniel Přibyl

„To se mi naštěstí povedlo a pak už jsme jeli s Néťou dva na jednoho. První myšlenky byly, že mu puk nahraju, pak už na to ale nebylo místo a tak jediné, co mi zbývalo, byla střela,“ pokračoval. „Tohle zakončení je i o sebevědomí, musím být v klidu, ale při téhle brance to bylo spíš intuitivní.“

Sparta tak šla díky Přibylově brance do vedení 2:0, Vítkovice ale v první třetině určitě nepůsobily odevzdaným dojmem. „Prvních 20 minut hráli bojovně, byli nepříjemní, ve druhé části se nám ale povedlo je zlomit,“ pokračoval v hodnocení v zápase dvoubodový Přibyl. „Určitě rozhodla dlouhá přesilovka v polovině zápasu, v té jsme dali dvě branky. Tam se zápas asi zlomil, i když úplně hotovo není nikdy, ani za stavu 6:1.“

Ačkoli fanoušci už v polovině utkání požadovali desítku, od Sparty to bylo gólově všechno. Ve 34. minutě rozhodčí dlouhé desítky vteřin zkoumali záznam hry a delší pauza Vítkovicím prospěla. „Nás ta dlouhá pauza možná trochu utlumila, Vítkovice to uklidnilo. To dlouhé čekání nebylo příjemné. A Vítkovice pak už neměly co ztratit a hrály uvolněně, líp.“

Sparta po třech odehraných kolech vede extraligovou tabulku, ale podle Přibyla je pořád na čem pracovat. „Jak v útoku, tak v obraně je ještě dost věcí, které ještě můžeme a musíme zlepšit. Máme na čem pracovat.“