25. 7. 2003 MiG

Příprava v Edenu skončila smírem

Oproti zápasu s Prostějovem zůstalo na soupisce Sparty pouze osm hráčů. Poprvé hrál v dresu Sparty Josef Řezníček. Trenér Růžička svá největší esa nechal odpočívat. Výborné výkony v zápase předvedli Gabriel Špilár, autor dvou branek, a na druhé straně jeho krajan Tomáš Chrenko.
Svatyni Sparty hájil na Slavii mladíček Schwarz. „Petr Bříza naskočí 1. srpna proti Mladé Boleslavi,“ má vše naplánováno Alois Hadamczik. I na Slavii chyběl Libor Procházka, který má opět střevní potíže. „Byl čtyři dny zdravý, ale pak se mu zase potíže vrátily,“ vysvětluje kouč. Samotný zápas začal opatrně. Náboj utkání dodala až 10. minuta, v níž Špilár rozvážně dorazil podél gólmana Hronka do odkryté klece střelu Hanzlíka. Sparta se začala dostávat do tlaku, ale nakonec z nepřehledné situace několik desítek vteřin před první sirénou vytěžil Čermák střelou mezi Schwarzovy betony vyrovnání. Své pověsti nezůstal ani na Slavii nic dlužen obětavě hrající Výtisk, svůj dobrý výkon ještě ozdobil povedeným bodyčekem na slávistu Dlouhého. Tento okamžik byl nakonec předehrou gólu Kratěny, který nadvakrát překonal již bezmocného Hronka. Ve 32. minutě sparťané odskočili na rozdíl dvou branek. Jakeš z první doklepl „okatou„ přihrávku Broše zpoza branky. Slávistický prapor pozvedl Chrenko, jehož snížení předcházela slabší chvilka obránce Radka Míky. Sparťanský bek rozehrál do středního pásma přímo na hůl slovenského forvarda, který mu poděkoval pěknou kličkou a utěšenou hokejovou akci zakončil precizně provedeným blafákem.

Za tři minuty Chrenko vysunul Klepiše, který tváří v tvář Schwarzovi také uspěl. Chvíli před koncem druhé třetiny ještě Šaffer tečoval střelu Schneidera až do sítě, ale gól pro postavení mimo hru nemohl platit. Na třetí třetinu pozměnil trenér Hadamczik složení prvního útoku. Namísto Jakeše se k Brošovi a Kratěnovi posunul Špilár. „Vypadá dobře, ale nesmíme ho přechválit,“ komentoval s úsměvem výkony slovenského hráče Hadamczik. Slávisté byli aktivnější a pět minut před koncem se dočkali. Radek Míka střelou z levého kruhu trefil horní růžek na vzdálenější tyči a Schwarz kapituloval počtvrté. Alespoň remízu zachránil Špilár. Řezníček šikovně manévroval na modré, uvolnil Špilára, který s obdivuhodnou jistotou střelou nad vyrážečku vyrovnal.

Slavia Praha - Sparta Praha 4:4 (1:1, 2:2, 1:1)
Branky: 20. Čermák, 35. Chrenko, 38. Klepiš (Chrenko), 55. Radek Míka (Kopecký M.) - 10. Špilár (Hanzlík), 27. Kratěna (Broš, Srdínko), 32. Jakeš (Broš, Kratěna), 59. Špilár (Řezníček).

Sestavy:
Sparta: Schwarz - Kasík, Srdínko, Výtisk, Řezníček, Míka R., Hanzlík, Mrázek, Hromas - Kratěna, Broš, Jakeš - Ujčík, Volráb, Havelka - Kristek, Špilár, Kašík - Šindel.

Slavia: Hronek - Graňák, Švindl, Staněk, Štrach, Špelda, Filip, Schneider - Dlouhý, Kopecký, Jaroš, Tomica, Novák, Smítal, Fadrný, Čermák, Míka P., Šaffer, Klepiš, Chrenko, Birner.