26. 2. 2022 Marek Táborský

Rekordní hold! Vybraná částka překonala milion

Třináctý ročník dobročinného projektu sparta vzdává hold splnil svůj účel. Na konta tří dobročinných nadací integrovaného záchranného systému a armády české republiky putuje díky obrovské vlně solidarity sparťanských fanoušků a partnerů dosud rekordní částka!

Nejen sparťanští fanoušci se mohli zapojit do letošního ročníku projektu příspěvky za hokejové artefakty a adrenalinové zážitky na webu Donio.cz. Podstatnou část příspěvků tradičně tvoří aukce povedených speciálních zápasových dresů. Ty byly tentokrát ztvárněny v maskáčovém designu. Hokejisté Sparty odehráli ve speciálních maskáčových dresech dva vítězné zápasy – proti Českým Budějovicím a Olomouci.

„Naším cílem pro letošní Hold bylo překonat loňskou vybranou částku. To se nám povedlo díky prodeji zážitků na webu Donio.cz, on-line a živé aukci dresů, kde se celková částka téměř zdvojnásobila. Je to nádherný úspěch a jsem moc ráda, že peníze opět pomohou dobročinným nadacím Integrovaného záchranného systému. Jsem hrdá na všechny sparťany, kteří se stali součástí tohoto projektu,“ říká generální manažerka HC Sparta Praha Barbora Snopková Haberová.

Výsledná částka z letošního ročníku činí senzačních 1.104.350 korun!

V on-line aukci se nejlépe vydražil dres Davida Vitoucha za 20 tisíc korun. V živé aukci si noví majitelé odnesli domů například dres Filipa Chlapíka za 80 tisíc korun či kapitána Michala Řepíka spolu s hodinkami PRIM ze speciální sparťanské kolekce dohromady za 90 tisíc korun. Absolutním hitem aukce se stala speciální maska brankáře Júliuse Hudáčka vytvořená pouze pro zápasy Sparta vzdává hold. Její nový majitel za ní věnoval na dobročinné nadace 180 tisíc korun!

„Ještě před týdnem jsme si ani v nejčernějších myšlenkách nedokázali představit, jak aktuální letošní hold bude. Sparta vzdala hold hrdinům, kteří projevují obrovskou sílu, mají velké srdce a milují svou zem. Jejich přínos přitom často oceníme až ve chvíli, kdy je bezprostředně potřebujeme,“ uvedl průvodce zápasovým ceremoniálem i jeho závěrečnou aukcí, moderátor Libor Bouček.