22. 12. 2022 Daniel Ryl

Řepík: Na Spengler se všichni těšíme!

Kapitán týmu byl po posledním domácím utkání roku nadmíru spokojený. I díky radě Petra Přikryla proměnil trestné střílení a korunoval vítězství 3:0. "Říkal mi, ať to neříkám do novin. Chtěl jsem střílet a viděl jsem, že vytáhl hokejku, tak jsem si puk potáhl do strany a využil volný prostor," popsal náš lídr, který už vyhlíží švýcarskou výzvu na Spengleru.

Od začátku zápasu jsme byli jasně lepší a zaslouženě vyhráli, cítíš to stejně?
Vrátil bych se ještě k zápasu v Olomouci, kde se nám první třetina nepovedla. Hráli jsme špatně a říkali jsme si, že musíme mít dobrý nástup. Přišlo hodně diváků, takže jsme se chtěli dostat do zápasu, což se nám povedlo. Vytvořili jsme si tlak, dali dva góly a celý zápas jsme kontrovali.

Byl to záměr i proto, že se Plzni v posledních zápasech daří?
Věděli jsme, že hrají dobře a jsou také nahoře v tabulce. Proto jsme šli do zápasu s pokorou, snažíme se makat směrem nahoru i dobře bránit. Jeden do jednoho to plníme, daří se nám to a chceme v tom pokračovat. Vidíme, že to funguje, takže nechceme polevit.

Ty sám jsi přidal třetí gól z trestného střílení, před kterým ses radil s Petrem Přikrylem. Navedl tě on?
Říkal mi, ať to neříkám do novin. Takže mi řekl, že je výbornej na nájezdy, ať nejdu do kličky a vystřelím. Tak jsem se rozhodl pro kličku. (usmívá se) Ne, chtěl jsem střílet a viděl jsem, že vytáhl hokejku, tak jsem si puk potáhl do strany a využil volný prostor.

Chyběli nám tři beci ze základu, je nula o to víc potěšující?
Kluci, kteří nemají takový ice-time makají, skočí do střely a odvedou výbornou práci. Třeba ne všichni se budou dostávat do sestavy, ale když už šanci dostanou, odvedu slušný výkon. Na tomhle můžeme ve zbytku sezony stavět.

Jak se těšíš na Spengler Cup?
Těšíme se všichni. Je to veliký turnaj. Ještě jsem na Spengleru nehrál, ale slyšel jsem jenom chválu. Budeme hrát proti výborným mančaftům, navíc na horách, což by nám mohlo pomoci do zbytku sezony. Když hrál Spengler Třinec, hodně jim pomohl. Věřím, že nás vystřelí ještě výš.

Co se ti vybaví, když se řekne Spengler?
Tradice, je to jeden z nejstarších turnajů na světě. Když mi bylo nějakých patnáct, viděl jsem na Spengleru hrát Spartu i další české týmy. Je to velký turnaj, těšíme se na něj. Bude to velmi těžké, ale budeme chtít udělat úspěch.

Začínáme proti Kanadě, už jste se na ni připravovali?
Nebyl vůbec čas. Soustředili jsem se na extraligu. Abych řekl pravdu, ani nevím, s kým tam Kanada jede. Vždycky složí solidní tým a hrajou dobře. Bude to pro nás těžké, ale nehrajeme špatně a můžeme se jim důstojně postavit. Určitě jedeme do Švýcarska s tím, že budeme chtít uspět a neudělat ostudu.

Těšíš se o to víc, protože nám Spengler dvakrát nešťastně utekl?
Dvakrát jsme se tam nedostali. Jednou zasáhla první vlna covidu, vloni nám zavolali večer před odletem, že se turnaj ruší. Jsme rádi, že se konečně podařilo. Jedeme na Spengler uspět, užít si ho a ještě více stmelit partu.

Bude výhoda, že jedeme do Švýcarska v dobrém rozpoložení?
Budeme chtít zůstat na současné vlně. Čekají nás těžké zápasy, trenéři možná prostřídají nějaké lajny, abychom nehráli všechny ty zápasy. Může jich být hodně v krátkém sledu. Hrajeme dobře jeden vedle druhého, takže věřím, že předvedeme dobrý výsledek.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Hlinka: Nevyšla nám sázka, které jsme věřili

JUN: MBL - SPA 3:2sn - Smutný start semifinále

DOR: SPA - TRI - 0:1 - Budeme hrát o bronz

​BSH: Konec ve čtvrtfinále je neúspěch