14. 4. 2003 Redakce

Reprezentace se chystá na Slováky

Národní tým se od pondělí připravuje v Prostějově. Soustředění vyvrcholí dvěma přípravnými duely se Slovenskem (16. a 17. 4.). V sestavě již nefiguruje mladý bek Sparty Jan Hanzlík. Michal Broš, Petr Bříza i Martin Richter dále v přípravě s reprezentačním mužstvem pokračují.
Ve Švýcarsku se ve dvou přípravných duelech s domácím celkem sparťanům vcelku dařilo. Michal Broš gólem ve vlastním oslabení zařídil vítěznou branku prvního utkání (4:1), Petr Bříza byl v druhém zápase (1:1) blízko vychytanému čistému kontu, o které ho až minutu a půl před koncem připravil Seger. Poté trenéři vyřadili pětici hráčů. Kromě již zmiňovaného Hanzlíka byl z kádru vyřazen i exsparťan Daniel Branda, dále jeho současný týmový kolega z Plzně Michal Dvořák, znojemský Marek Vorel a třinecký Zdeněk Pavelek.

Do nadcházejících zápasů se Slovenskem již trenér Slavomír Lener počítá s posilami ze zámoří. Chybět budou finalisté extraligy a také Petr Nedvěd, jehož situace stále není dořešena.

Nominace ČR na soustředění v Prostějově:

Brankáři:
Bříza (Sparta), Trvaj (Vítkovice), Vokoun (Nashville, NHL).

Obránci:
Richter (Sparta), Čech (Lahti, Fin.), Dobroň (Plzeň), Blaťák (Zlín), Hlavačka (Karlovy Vary), Barinka (Č. Budějovice), Tesařík (Jaroslavl, Rus.), Modrý (Los Angeles, NHL), Špaček (Columbus, NHL), Trnka (Florida, NHL).

Útočníci:
Broš (Sparta), Pletka, Marek (oba Třinec), Hlinka (Kloten, Švýc.), Burger (Vítkovice), Kotrla (Litvínov), Michálek (Č. Budějovice), Balaštík, Kucharčík (oba Hämeenlinna, Fin.), Tenkrát (Oulu, Fin.), Hudler (Kazaň, Rus.), Martin Straka (Pittsburgh, NHL), Hlaváč, Vašíček, Vrbata (vš. Carolina, NHL), Výborný (Columbus, NHL), Bednář (Florida, NHL).