22. 3. 2011 Daniel Ryl

Rozhodly zbytečné branky, přiznal Žálčík

P r a h a - Do prvního semifinálového klání nastoupila také brankářská jednička Vojtěch Sedláček a útočník Lukáš Žálčík, jenž se postaral o vyrovnávací branku. Ani oni ovšem nedokázali zabránit porážce Sparty. „Byli jsme křečovití, nehráli jsme to, co umíme,“ burcoval mladý brankář.

V první třetině byli Arnoštovi svěřenci lepším týmem, ale svůj tlak a možnosti v branky neproměnili. „Hráli jsme dnes dobře. V první třetině jsme je pomalu nepustili k puku, drtili jsme je, ale prostě nám to tam nepadalo,“ litoval Žálčík. „Nemohli jsme stále vstřelit branku a oni v podstatě z ničeho zbytečně skórovali a utekli nám. Podařilo se nám srovnat stav utkání, byli jsme i lepší, ale poměrně zbytečně jsme inkasovali v prodloužení a prohráli,“ dodal mladý forvard. Stejný důvod porážky viděl také nadějný brankář juniorů. „Dnešní utkání rozhodly hlavně neproměněné šance a zbytečné branky. Je to škoda, zahodili jsme hromadu šancí,“ rozpovídal se Sedláček.

Vojtěch Sedláček

Strážce sparťanské klece dále nacházel změny, které by dopomohly k vítězství v dnešním utkání: „Snažili jsme se až moc. Byla tam určitá přemíra snahy a hráli jsme křečovitě. Umíme hrát efektivněji, lépe,“ uznal. „Zítra to musíme prokázat,“ motivoval spoluhráče.

Lukáš Žálčík byl druhým střelcem Pražanů. Dokázal ve 48. minutě proměnit jednu z mnoha příležitostí holešovického celku a srovnat stav utkání. „Žofka (Dušan Žovinec, pozn. redakce) ujel po levé straně a přihrál to na modrou Švárovi (Filip Švaříček, pozn. redakce). Ten vystřelil na branku a u té se o puk začal přetlačovat Standa Eis,“ popisoval úspěšný střelec. „Já už jsem pouze dojel k brance a beckhendem dorazil puk do branky,“ dodal.

Druhé utkání se kvůli jiné akci v holešovické aréně odehraje o den dříve, tedy dnes. Mladý forvard si nic nenalhával a přiznal, že se to může projevit na tempu hry: „Nebudeme si nic nalhávat, protože se to určitě projeví. Dneska se hrálo ve vysokém tempu. Utkání se protáhlo až do prodloužení, což nás stálo mnoho sil. Hrajeme na tři lajny, je to play-off, takže jsme trochu unavení,“ pustil se do vysvětlování. „Po psychické stránce to tak hrozné nebude, ale po fyzické se to určitě projeví. Nemůžeme si na nic stěžovat, protože pro soupeře platí to samé,“ uznal Žálčík. Jeho spoluhráč z branky nepocítil žádnou únavu. „Abych pravdu řekl, tak je mi úplně jedno, kdy hrajeme. Pro mě je nejdůležitější, že teď hrajeme na Spartě. To je pro nás nejdůležitější. Musíme se ukázat a sérii otočit,“ pravil Sedláček.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Sparťani vyjeli trénovat pod širé nebe

Nové mládežnické trio: Sparta je výzva!

Intro pro sezonu 2020/2021

Soutěž o podepsaný dres Michala Řepíka