19. 10. 2006 Lucie Vítková

Rozjetý Litvínov prověří Sparta

Severočeský Chemopetrol si užívá hokejové šílenství. Tamní hokejisté po letech opět hlasitě promlouvají do hokejových bojů a mezi fanoušky koluje nebývalé nadšení. Trenér Sýkora zvládl sestavit silný žlutočerný rej, který bojuje o přední příčky tabulky a mohutně oslavuje každý zisk bodů. Nyní se litvínovské mašině postaví Pražané, kteří se budou chtít vrátit na čelo tabulky. Podaří se jim to? Zápas začíná v pátek v 17:30.
O soupeři ...
Litvínov se rozjel pomaleji, ale své soupeře nyní válcuje. Ze sedmi vítězství si tři připsal v posledních kolech. Zejména doma se Chemopetrolu daří. Vysoký příděl sedmi branek si ze severu Čech odvezli hokejisté Pardubic a Kladna. Pohodu litvínovského mužstva poznalo rovněž HC Hamé, jenž podlehlo Chemikům před domácími diváky. V předehrávce sedmnáctého kola dokonce svěřenci Sýkory bojovali o vedení v soutěži s libereckými Tygry, v urputném duelu však padli nejhubenějším možným výsledkem 0:1.

Litvínovské nejvíce rmoutilo zranění obou brankářů. Z různých důvodů chybí Chemopetrolu jednička Martin Altrichter i jeho náhradník Radek Fiala. Branku tedy střeží Jaroslav Hübl vypůjčený z prvoligové Kadaně a vede si znamenitě. Litvínovu je oporou a má lví podíl na výsledcích černožlutých.

Hráčské osobnosti v týmu soupeře:
Nadšené mužstvo Litvínova vede velezkušený Robert Reichel. S průměrem bodu na zápas vede klubové statistiky, nejlepší je rovněž v kolonkách nejlepší střelec a nejlepší nahrávač. Získal doposud šestnáct bodů. Reichel v minulosti válel v reprezentaci, kterou vedl v době jejích největších úspěchů jako kapitán. Zkušenosti sbíral rovněž v NHL a v současnosti mimo kapitánského „C“ na litvínovském dresu se honosí také funkcí sportovního manažera slavného klubu. Druhé pětce zase velí neúprosný velikán Jan Benda. Německý reprezentant má na svém účtu o pět bodů méně. Přesto patří mezi tahouny mužstva, když se svými spoluhráči z druhé pětky podporují elitní formaci a veškerou práci si rozdělují téměř rovnoměrně. V tom je síla Litvínova, který dokázal rozložit síly do všech formací a disponuje vyrovnaným kádrem. Vedle Bendy nastupují Branda s Kubinčákem, kteří znají prostředí v Holešovicích.
Vzájemné zápasy v letošní sezóně:
Excelentní závěr! Tak by se dvěma slovy dal shrnout úterní podvečer 12. září v holešovické T-Mobile Areně. Pražaská Sparta v zápase téměř padesát minut tahala za kratší konec provazu a bojovný Litvínov nechala snadno odskočit až na čtyřbrankový rozdíl. V závěru pak ale rozpoutala uragán, který přinesl v devíti minutách čtyřgólovou smršť branek. Za stavu 5:5 rozhodovaly po prodloužení až nájezdy, ve kterých vystřelil druhý bod pro Litvínov Reichel. Pražané tedy padli 5:6 po nájezdech.
O Spartě:
Pražané v posledních kolech znovu zažívají radostnější období, když se vyhoupli po patnáctém kole na vedoucí pozici v tabulce. Z čela je sesadil až Liberec, který v předehrávce přehrál Litvínov. K prvenství se Sparta může vrátit ziskem tří bodů právě na severu Čech a s tímto cílem do Litvínova vyráží. “Jedeme do Litvínova vyhrát. Viděl jsem, jak Jirka Šlégr roztrhal ten transparent s nápisem Kladno. Nechceme, aby něco podobného potkalo nás, což by mohla být i motivace navíc,“ nechal se slyšet subtilní útočník Tomáš Netík. Podobné myšlenky však mají i Litvínovští. “Chceme si na Spartě spravit chuť,“ řekl po prohře v Liberci forvard Jan Benda. Kdo s koho ukáže až samotný duel. V něm bude Sparta postrádat útočníky Podlešáka, Langhammera a Hromase.
Ve Spartě nejvíce září:
Poslední střetnutí vyšlo náramně třetí útočné formaci. Levé křídlo Michal Sivek zaznamenal proti Vsetínu tři body za branku a dvě asistence. Vysoký útočník prožívá dobrou sezónu, když v patnácti zápasech získal už jedenáct bodů. Se šesti góly a pěti okupuje třetí příčku klubových statistik, září rovněž v kolonce +/- bodů. Sivek si užívá spoluhráči se svým tradičním parťákem Tomášem Netíkem. Blonďatý štírek má střeleckou formu a prožívá dobrý podzim. Brankáře pokořil již sedmkrát, naposledy rmoutil finského muže pod maskou chytajícího za Vsetín. Ohlédnout se do sítě jej donutil hned dvakrát. Jeho druhý zásah navíc znamenal italskou pochutinu pro všechny fanoušky přítomné v hale. Sám poté v pizzerii pomáhal s její roznáškou. Po pondělním odpočinku mají sparťané novou chuť a elán do zápasu!
O zápase:
Utkání začíná na zimním stadiónu Ivana Hlinky v pátek 20. října 2006 od 17:30. Vy jej můžete sledovat v tradičním online přenosu na našich stránkách!
Sestavy z minulého kola:
Salfický - Ptáček, Tabaček, Vykoukal, Hanzlík, Benýšek, Černošek, Stehlík - Vrbata, Hlinka, Hlaváč - Ton, Štrba, Kratěna - Netík, Sivek, Dragoun, Pohanka.
Hübl - Hranáč, Gýna, Punčochář, Šlégr, Poživil, Skuhrovec, Nikolov, Trávníček - Kopecký, Sklenička, Lukeš - Branda, Černý, Reichel - Bednařík, Jenáček, Prorok - Kubinčák, Jánský, Benda.
Vzájemná bilance zápasů
1999/2000: 4 - 3 - 0 5:5 2:2 3:1 1:1 4:1 3:1 4:3ts
2000/2001: 6 - 0 - 4 3:4 2:1p 2:0 0:1p 5:4sn 1:3 1:0 2:3sn 4:1 3:0
2001/2002: 4 - 0 - 0 4:1 7:3 5:3 3:2
2002/2003: 1 - 2 - 1 1:4 2:2p 1:1p 2:0
2003/2004: 1 - 0 - 3 1:3 2:5 1:3 3:0
2004/2005: 3 - 1 - 0 4:1 2:1 3:3 6:1
2005/2006: 3 - 0 - 1 2:0 3:4 5:1 2:1p
2006/2007: 0 - 1 5:6sn

Internet: www.hokej-litvinov.cz

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparta On Air s Matějem Machovským!

Sparťanská abeceda 2019/2020 - II. díl

Sparťanská abeceda 2019/2020 - I. díl

​Sbohem, velký šéfe!