27. 4. 2011 Lukáš Krupička

Sacha Treille bude reprezentovat

Mladý francouzský útočník Sacha Treille, který v dresu Sparty odváděl velmi dobré výkony, se dostal do pětadvacetičlenné nominace národního týmu Francie na hokejové mistrovství světa na Slovensku. Na rozdíl od svého bratra, který kvůli zranění o účast na šampionátu tentokrát přijde.

Sacha Treille stihl po příchodu z Kladna za Spartu v základní části odehrát sedm zápasů, ve kterých si připsal jednu branku a jednu gólovou přihrávku. Další porci sedmi utkání přidal v play-out, kde patřil k nejlepším hráčům Sparty. V zápasech skupiny o udržení si připsal 6 kanadských bodů za 4 branky a 2 asistence. Bohužel jeho dobrou formu zbrzdila nemoc a nemohl tak odehrát kompletní utkání.

Sacha Treille

SACHA TREILLE

Sacha Treille se narodil v Grenoblu, před 24 lety. Tam také začal svoji hokejovou kariéru po vzoru svého otce i bratra. Později si vyzkoušel angažmá v první švédské lize, kde nastupoval za Färjestads BK. Poté vystřídal několik klubů ve druhé švédské lize.

V sezóně 2010/2011 podepsal smlouvu s čekým týmem HC Vagnerplast Kladno, kde si během 39 odehraných zápasů připsal 15 kanadských bodů za 9 branek a 5 asistencí. Tyto statistiky zaujaly natolik, že ho získala do svých řad Sparta. Sacha v Holešovicích podepsal víceletý kontrakt a měl by se tak stát oporou Sparty.

Robustní útočník je již od 2007 oporou mužské reprezentace země galského kohouta. Nejdříve pomohl postoupit do nejvyšší kategorie a během posledních tři let vždy týmové postavení pomáhá uhájit.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparta On Air s Matějem Machovským!

Sparťanská abeceda 2019/2020 - II. díl

Sparťanská abeceda 2019/2020 - I. díl

​Sbohem, velký šéfe!