9. 9. 2012 Daniel Ryl

Sedláček: Příprava se lišila zápas od zápasu

Po odchodu Tomáše Pöpperleho se posunul na post dvojky a v letošní sezoně by měl krýt záda Marku Schwarzovi. VOJTĚCH SEDLÁČEK zažije svou první kompletní extraligovou sezonu. „Jsem hodně zvědavý, jak to bude vypadat,“ připouští nadějný brankář.

Přípravu zakončíila Sparta výhrou na ledě Pardubic a teď už se může soustředit pouze na páteční utkání s Karlovými Vary. Mladý gólman připouští pocit zvědavosti a nejistoty: "Těším se. Jsem hodně zvědavý, jak to bude celé vypadat. Doufám, že to bude od začátku, co nejlepší."

VOJTĚCH SEDLÁČEK

"Myslím si, že Švára (Marek Schwarz, pozn. redakce) je jasnou jedničkou a půjde do brány i v pátek," ukázal všechny karty Sedláček. Přesto může být s přípravou spokojený, zasáhl do několika zápasů a ve všech z nich předvedl dobrý výkon. "Příprava se hodnotí velmi těžko. Lišilo se to zápas od zápasu. Dobré výkony se střídaly s těmi horšími, přesto si myslím, že kvalitu mít budeme." Podle mladého brankáře bude klíčový začátek soutěže. "Samozřejmě, musíme chytit vlnu už na začátku soutěže, abychom se nedostali do nějaké křeče."

Vojtěch Sedláček působil převážně v juniorském výběru Sparty a velké rozdíly mezi juniorským a dospělým hokejem pociťuje už teď. "Rychlost, tvrdost a přesnost," to jsou hlavní rozdíly podle druhého brankáře Sparty. "Radek Tóth je na každém tréninku a před každým trénink máme individuální přípravu jenom s ním. Od začátku tréninku už jedu naplno," nemohl si vynachválit spolupráci s trenérem brankářů Sparty.

Také druhý brankář Sparty se zúčastnil zahájení sezony, které proběhlo v úterý na ledě Tipsport Arény. Byl tedy svědkem vítězství Richarda Žemličky v přesnosti střelby. "Nemyslím si, že by nám to dal nějak sežrat. Hlavně to podle mě nebylo tak překvapivé, protože pan Žemlička byl výborný hráč. Tohle se nezapomíná," s úsměvem vysekl poklonu svému trenérovi. O nějakých sázkách mezi hlavními aktéry nic nevěděl. "Nevím o tom, že by se kluci nějak sázeli, ale možné to je."