3. 2. 2013 Jiří Liebreich

Simon: Nelze jen vyhrávat, byli jsme horší

P r a h a - Lídr tabulky Plzeň utnul Spartě sérii vítězství a z Holešovic odváží tři body za výhru 4:2. V dresu s číslem 90 se v domácích řadách proháněl i Dominik Simon, který se se svými dojmy svěřil v rozhovoru po utkání: "Věřím, že se vše vrátí do zajetých kolejí," komentuje první porážku po jedenácti vyhraných duelech.

Věděli jste, že budete hrát proti prvnímu týmu tabulky, byla taktika na utkání o to defenzivnější?
Je to tak. Nechtěli jsme dělat zbytečné chyby a bezhlavě útočit. Snažili jsme se hrát zodpovědně. První třetina byla trochu ospalá.

Dominik Simon

Překvapil vás fakt, že byl k vidění defenzivní duel? Souboj Sparty s Plzní mohl nabídnout i ofenzivnější podívanou…
Vyhráli jsme jedenáct zápasů za sebou, nemůže se dařit do nekonečna. Dnes nám chyběla taková ta zdravá agresivita, nebylo to ono. Doufám ale, že se v příštích zápasech po reprezentační pauze vrátíme k předešlým výkonům.

Ani jednomu z obou soupeřů se dnes přesilovky příliš nedařily, čím to? Sparta je v poslední době dokáže úspěšně využívat, Plzeň je Plzeň…
Nevím, čím to bylo. Poslední dobou nám to tam padalo, dneska tomu tak nebylo. Jak ale říkám, myslím si a doufám, že se vše vrátí do zajetých kolejí.

Na led jste naskakoval po boku Davida Kočího a Miroslava Formana, fungovalo vám to?
Snažili jsme se hrát agresivně, byli jsme čtvrtá lajna – čili jsme se snažili soupeři zatopit v obranné třetině, dohrávat souboje naplno. Dokázali jsme si vytvořit i pár šancí, bohužel ty jsme nedokázali proměnit.

Co vás nyní čeká během zápasů reprezentací?
Jedu s „devatenáctkama“ na naše zápasy, už se na to moc těším.