25. 8. 2010 Lucie Štěrbová

Spadlo nám tam všechno, komentuje výhru na Mannheimem Hromas

P r a h a - Běžela teprve 13. minuta zápasu a sparťanští hráči i fanoušci oslavovali už třetí branku. Tu do sítě Mannheimu vsítil Karel HROMAS. „Náhodně se to odrazilo a já do toho jen šťouchnul,“ popisoval svojí vůbec první trefu v letošní přípravě.

„Kuba Koreis to tam nahodil z rohu na gólmana, jsme takhle domluvení, že se to snažíme všechno tlačit do brány, kde jeden stojí a tečuje,“pokračoval v popisu gólové akce. „Gólmanovi to pak prošlo mezi nohama.“

Sparta do zápasu nastoupila v ostrém tempu, první třetinu vyhrála po trefách Koreise, Gulašiho a Hromase 3:0. O dvě branky ze šesti se postarali sparťanští beci. „Je pravda, že dneska hodně stříleli obránci,“ pokyvoval po zápase hlavou Hromas. „Navíc útočníci před brankou výborně stínili a gólman nic neviděl.“

Karel Hromas

Sparťanský útočník byl samozřejmě spokojený nejen se svojí brankou, ale i s výkonem a hlavně výhrou celé Sparty: „Myslím, že to byl z naší strany dobrý zápas, vyhráli jsme 6:1. Vyšla nám výborně první třetina – dali jsme tři rychlé branky, na co jsme sáhli, to nám vyšlo.“

Výkon Sparty byl diametrálně odlišný od těch, které předvedla v předchozích třech zápasech, kdy prohrála s Djurgårdenem 0:1 po nájezdech, 0:2 s Linköpingem a 2:1 na ledě Třebíče. „V posledních třech zápasech jsme dali jen jednu branku,“ byl si Hromas vědomý střelecké impotence Sparty. „Řekli jsme si, že musíme víc střílet a napadalo nám to tam. Všechny puky, který se k nám dostaly, a bylo to jen trochu možný, jsme se snažili dávat na bránu. Když ani nestřílíte, nemůžete dávat branky.“

Ač šlo o přípravný předsezónní zápas, na ledě to poměrně dost jiskřilo. Rozhodčí poslali předčasně do kabin a pod sprchy 4 hráče. „Je to sice příprava, ale my se chceme dostat do Salcburku na turnaj a každý bod je nám dobrý,“ vysvětloval po zápase Hromas, „do všeho proto jdeme naplno… a jestli to tam dneska trochu zajiskřilo… takový je hokej. V pátek jedeme do Drážďan, chceme na ně taky vletět, ale bude to tam těžký, i když nehrají doma,“připomněl ještě dalšího soupeře v European Trophy - Eisbären Berlin.

Karel Hromas dal sice v zápase branku, celkově se mu ale v přípravě moc nedaří, zatím nasbíral jen dva body za gól a asistenci. „Nevím, fakt nevím, kde je problém. Minulý rok to šlo v přípravě, padalo mi to tam. Pak to ale zase nešlo v sezóně. Každý ví, že nejsem žádný velký střelec a moc branek nedávám. Navíc letošní sezóna se pomalu rozjížděla. Asi týden jsem nehrál, protože jsem dostal pukem do obličeje. Doufám, že se to ale bude zlepšovat a že na sezónu už budu v pohodě,“ přeje si do budoucna. „Samozřejmě, že každý má strach z toho, že ho pošlou do Berouna, ale to je hokej. Holt se musíme snažit a porvat se o svoje místo v kádru.“