1. 8. 2005 Tadeáš Drahorád

Sparta jede do Plzně

K dalšímu přátelskému utkání se svěřenci trenéra Šindela vypraví v úterý do Plzně. Západočeši o prázdninách mocně posilovali, mezi největší úlovky patří navrátilec Roman Málek nebo mistr světa Martin Štěpánek. Jistě kvalitní utkání začíná v 17:30 v ČEZ Aréně Plzeň. Vstupné by se mělo pohybovat okolo symbolické dvacetikoruny.
Již ke třetímu letnímu zápasu zavítá Sparta do nově pojmenované plzeňské ČEZ Arény. Dva předchozí přátelské duely zvládli Pražané na jedničku. Minulý týden nejprve porazili nováčka nejvyšší soutěže z Českých Budějovic 6:0, na kladenském stadionu pak vyhrála Sparta vysoko 7:2. Oproti tomu Plzeň zahájí šňůru přípravných utkání právě se Spartou.

Kádr Plzně doznal četných změn. Tým opustili obránci Výtisk, Marshall, Libor Procházka, Dobrovolný, útočníci Jaroslav Kudrna, Radek Duda, David Pospíšil, František Mrázek, Adam Šaffer a brankáři Duba s Pejcharem.

Na západě Čech naopak můžou počítat s navrátilci Josefem Strakou, jemuž se nepovedlo angažmá ve Spartě a Znojmu a skončil tak v rakouském Linci, Petrem Havelkou, který stačil s Budějovicemi vyhrát 1. ligu a Romanem Málkem, jenž se vrací z Karlových Varů. Mezi zvučná jména patří i Martin Štěpánek - mistr světa z roku 2000, znojemský Marek Vorel a nejproduktivnější hráč jihlavské Dukly Aleš Padělek. Ze Skalice přišel Peter Kocák, ze Slavie Petr Jelínek a z Písku Zbyněk Neckář společně s Petrem Kicou.

Do zápasu se kvůli zdravotním problémům určitě nezapojí Mario Cartelli a David Moravec. Zato Pavel Trnka, který přišel před minulou sezónou z Floridy Panthers, v týmu zůstává a dokonce byl zvolen novým kapitánem. Martin Straka ještě nemá svou situaci vyřešenou, ale je možné že v Plzni zůstane.

Soupiska HC Lasselsberger Plzeň: Málek, Jež - Cartelli, Jindřich, Z. Neckář, Nedoma, Pulpán, Trnka, M. Výborný, Šrek, Štěpánek - Adamský, Andrašovský, Důras, Havelka, Jelínek, Kica, Kocák, Kracík, Matějovský, Moravec, A. Padělek, Polík, J. Straka, Mi. Straka, Vorel.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila