16. 4. 2004 MiG

Sparta měnila podruhé: Olesz za Šimíčka

Zatím největší přestupová událost vypukla na Spartě krátce po oznámení první změny v kádru. Druhou posilou Holešovických je osmnáctiletý vítkovický útočník Rostislav Olesz. Do Ostravy naopak putuje kapitán Pražanů Roman Šimíček.
Oba kluby se dohodly na hostování obou hráčů na dva roky. „Myslíme si, že je to velký talent českého hokeje. Přáli si ho i trenéři,“ komentoval příchod Olesze pro www.hcsparta.cz ředitel klubu Luboš Koželuh.

Rostislav Olesz naskočil do extraligy už v šestnácti letech. Po sezóně 1999/00, kterou strávil v dorostu Vítkovic, okusil v příštím ročníku juniorský tým Ostravanů a ve třech zápasech nastoupil také za první mužstvo. Poslední sezónu byl Olesz stálým členem kádru vítkovického ´áčka´ a reprezentační dvacítky.

Ostravský rodák Šimíček se vrací do svého mateřského klubu. „Cítili jsme, že sezóna nebyla pro Romana Šimíčka ideální,“ vysvětluje Koželuh odchod zkušeného třiatřicetiletého útočníka. Za Vítkovice nastupoval už od sezóny 1989/90, nyní se po šesti letech vrací. S Vítkovicemi vybojoval Šimíček v roce 1997 stříbrné české medaile.

„Dal jsem sám impuls, že bych se rád vrátil domů. Vítkovice mi nabídly tříletou smlouvu, tak jsem podepsal,“ říká urostlý centr, který měl v Holešovicích kontrakt ještě na jeden rok. „Sezóna nebyla podle mých představ. A když přišel pan Lener, věděl jsem, že tady nemůžu dál být,“ shledává důvody svého odchodu Šimíček.

Od staronového působiště si slibuje hlavně blízkost domova. „Budu doma, všechno by se mělo zklidnit, abych se mohl soustředit jen na hokej,“ říká loňský kapitán Sparty s tím, že se velmi rád vrací do klubu, kde začínal a kde strávil devět sezón.