31. 8. 2006 Vojtěch Gibiš

Sparta začne proti týmu Skelleftea

Utkáním mezi Spartou a švedským týmem Skelleftea AIK započne salcburský turnaj Red Bull Face-Off. Ns turnaji, kde se potkává šest týmů z šesti různých zemí sehraje Sparta celkem tři utkání. V sobotu se Pražané střetnou se švýcarským Curychem, v neděli je pak čeká zápas o konečné umístění.
Švédský celek Skelleftea AIK prošel letos na jaře úspěšně prolínací baráží a od září se bude představovat v nejvyšší švédské soutěží - Elitserien.

V kádru týmu ze země Tří korunek najdeme několik známých jmen. Sparťanským příznivcům je dobře znám Libor Procházka, který za Holešovické v minulosti hrával. Důrazný bek se ale do Švédska podívá až v říjnu, kvůli nevýhodným daňovým zákonům ve Švédsku začne sezonu na Kladně. Obdobně je na tom i slovenský reprezentant Richard Lintner, který Skellefteu posílil letos v létě. Další posilou zadních řad se stal Kari Haakana, který v minulosti odehrál i několik zápasů v NHL.

V útoku má švédský šampion ze sezony 1977/1978 také několik zajímavých jmen. Magnus Werblom se stal nejlepším střelcem play-off Elitserien v sezoně 1999/2000. Rakouského forvarda Daniela Welsera jste zase mohli vidět na třech světových šampionátech. Fredrik Öberg byl několikrát nominován na All Star Game švédské nejvyšší soutěže. Sedmdesátiosmi starty v dresu tří klubů v NHL se zas může pochlubit američan Brett Harkins.

Sparťané jedou do Salcburku bez reprezentantů Jana Marka, Jaroslava Hlinky, Michala Sivka, Richarda Stehlíka a juniorského reprezentanta Karla Tona. Zranění neumožní hrát dvojici forvardů - Martinu Štrbovi a Janu Hlaváčovi. Trenéři si tedy z holešovické juniorky vypůjčili Tomáše Hertla a Jakuba Krätzera. Z Berouna navíc Spartu posílí útočníci Jan Besser a Martin Tvrzník.

Sestava Skelleftea AIK
Brankáři:
Andreas Hadelöv
Dave Stathos

Obránci: 
Per Helmersson
Per-Anton Lundström
Fredrik Lindgren
Fredrik Bergquist
Daniel Sondell
Kari Haakana
Richard Lintner
          
Útočníci:       
Magnus Wernblom
Fredrik Krekula
Johan Ramstedt
Pontus Petterström
Daniel Welser
Jimmie Ericsson
Anders Söderberg
Markku Tähtinen
Antti Virtanen
Brett Harkins
Fredrik Öberg
Marcus Krisstofferson
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

STATISTIKY: Veleli zkušení, dařilo se i bekům

Sparta On Air s Matějem Machovským!

Sparťanská abeceda 2019/2020 - II. díl

Sparťanská abeceda 2019/2020 - I. díl