10. 11. 2016 Jan Volf

Sparťané jedou po repre pauze do Chomutova

Po reprezentační přestávce a skvělém vystoupení na ledě HV71, díky kterému sparťané postoupili mezi osm nejlepších celků Champions Hockey League, se vrací Tipsport extraliga! V rámci 19. kola se Pražané představí na ledě chomutovských Pirátů, zápas startuje v pátek 11. listopadu v 17.30 hodin.

SD aréna uvidí své oblíbence poprvé od reprezentační pauzy a hned proti prestižnímu soupeři ze Sparty. Pražané v posledním utkání podlehli ambicióznímu Třinci. Zápas to byl vyrovnaný, o výsledku rozhodla nepovedená druhá část, kdy se Třinec trefil třikrát. Rozhodující branku přidal Jakub Petružálek. Pech už ve 48. minutě jen korigoval stav. Třinec porazil Spartu 3:2.

Co musí Sparta zlepšit, aby vyhrála? Jak říká Lukáš Pech. „Musíme zkrátka každý zabrat, jeden od druhého. Soustředit se a nemyslet si, že to někdo urve. Musíme hrát jako tým. Bohužel tam teď máme spoustu individuálních chyb, které rozhodují zápas," uvědomuje si nejproduktivnější hráč Sparty.

Svěřenci Vladimíra Růžičky v posledním kole podlehli rivalovi

Chomutovští ve svém posledním představení padli se svým rivalem z Litvínova. Zápas byl vyprodaný, ale atmosféra celku ze severu Čech nestačila. Domácí vedli po první periodě 1:0. Jenže ve druhé  části chemici skóre otočili. Do kabin se šlo za stavu 2:1 pro Litvínov. Huml sice svým druhým gólem v utkání srovnal stav na 2:2. Rozuzlení však patřilo chemikům. Vítězný gól obstaral Lukáš Válek a na 4:2 upravoval Martin Hanzl. Na domácím ledě Piráti prohráli 2:4.

CHOMUTOV VS. SPARTA
Ivan Huml 16 (9+7)Nejproduktivnější útočníkLukáš Pech 19 (6+13)
Jan Rutta 11 (2+9)Neproduktivnější obránceMichal Čajkovský 9 (5+4)
Ivan Huml 9 gólůNejlepší střelecPetr Vrána 8 gólů
Vladimír Růžička ml. 10 asistencí Nejlepší nahrávačLukáš Pech 13 asistencí
27.40 %Využití přesilových her22,35 %
 73.97 %Ubráněná oslabení81.52 %
0Vstřelené góly v oslabení 4
223    Trestné minuty celkem 308
Brett Flemming 35 TMNejtrestanější hráčBrian Ihnačák 37 TM
Ján Laco (87.36 %)
Ján Strmeň (88.24 %)
Brankáři (úspěšnost zákroků)Tomáš Pöpperle (89.91 %)
Filip Novotný (93.48 %)
4523Průměr diváků na domácích zápasech 6288

V prvním vzájemném utkání byli úspěšnější Piráti

Úvodní vzájemný duel letošní sezóny, který se hrál na severu Čech, byl jako na houpačce. Skóre otevřel Piskáček už v první minutě. V první třetině se ale skóre měnilo ještě čtyřikrát. Na 1:1 vyrovnal obránce Valach, další ze slávistů přetažených do Chomutova Růžičkou. Poté narostlo skóre až na 3:1. Poletín dvěma zásahy vystřelil dvoubrankové vedení. Za Pražany snížil Vrána  na 2:3. Přestřelka jak na Divokém západu. Poslední gól v základní hrací době zařídil Lukáš Pech. Ten vyrovnal na 3:3 a utkání muselo rozetnout prodloužení. Vítězství trefil v nastaveném čase bývalý slávista Marek Tomica, a zajistil tak Pirátům dva body. Sparta odjela ze severu Čech po prohře 3:4 v prodloužení s jedním bodem.

Zajímavost: Za Chomutov hraje 7 bývalých slávistů

Kouč Vladimír Růžička si při podpisu smlouvy na severu Čech přibalil na cestu několik svých „koní." Hned sedm slávistů nastupuje v dresu Pirátů. Vondrka, Vladimír Růžička ml., Poletín. Valach, Skokan, Tomica a Sklenář.

CHOMUTOV VS. SPARTA
26 letPrůměrný věk26 let
Marek Tomica 35 let (1.1.1981)Nejstarší hráčJaroslav Hlinka 39 let (10. listopadu 1976)
Ondřej Buchtela 17 let (8.11.1999)Nejmladší hráčOstap Safin 17 let (11. února 1999)
185 cmPrůměrná výška186 cm
 Juraj Valach  202 cmNejvyšší hráčPetr Kumstát 198 cm
Jakub Chrpa a Štěpán Hřebejk 174 cmNejmenší hráčLukáš Pech 172 cm
90 kgPrůměrná váha88 kg
Michal Poletín  108 kgNejtěžší hráčRichard Nedomlel 106 kg
David Kaše 75 kgNejlehčí hráčOndřej Procházka 75 kg
56Zápasy na MS106
Ján Laco  22Nejvíce startů na MSJaroslav Hlinka 53
2Zápasy na ZOH3
Ján Laco   2Nejvíce startů na ZOHMichal Barinka 3
60Zápasy v NHL172
Ivan Huml  49Nejvíce startů v NHLJaroslav Hlinka 63
376Zápasy v KHL949
Ján Laco  151Nejvíce startů v KHLTomáš Netík 216

Sestavy z posledního zápasu:

HC Sparta Praha: Pöpperle - Mikuš, Čajkovský, Gernát, Kalina, Nedomlel, Piskáček, Barinka - UHer, P. Vrána,, Forman - Klimek, J. Hlinka, Ihnačák - Kumstát, Pech, Kudrna - Černoch, Cingel, Martin Procházka.

HC Piráti Chomutov: Laco - Rutta, Skinner, Flemming, Dlapa, Valach, Mrázek, Kudělka - Skokan, Huml, Vondrka - Kaše, V. Růžička, Tomica - Koblasa, Kämpf, Sklenář - Hřebejk, Chlouba, Poletín.