6. 12. 2019 Petr Pavlík

Sparťané jedou pro další body do Pardubic

Sparťané opět vyjíždí ven! Náš tým tentokrát zamíří na východ Čech do Pardubic, kde se mu mimořádně daří. Z posledních devíti zápasů na tamním ledě osmkrát zvítězil a svoje vydařené počínání bude chtít prodloužit. Zvítězí naši hokejisté znovu a připíší si už deváté vítězství v řadě? Utkání prvního s posledním startuje před kamerami O2 TV Sport v 15:00 na ledě Enteria areny.

Sparťané stále na výsluní! Brankáři vládnou

Naši hokejisté nadále pokračují ve skvělých výkonech a drží první místo v tabulce. Posledně se sparťanům dařilo doma proti Zlínu, kde v rámci gólově skromné hokejové podívané brali cenné dva body za výhru 2:1 v prodloužení. Oba naši brankáři se navíc díky své brilantní úspěšnosti zákroků drží v první desítce žebříčku všech gólmanů v Tipsport extralize!

“Když je zápas dlouho nerozhodný, vždycky se hraje těžce. Zlín hodně bránil. Bylo to pro nás náročné utkání,“ přiznal bezprostředně po utkání obránce Tomáš Dvořák. Ten svému týmu pomohl výraznou měrou, když opět zablokoval četné množství soupeřových střel. „Občas to k mé práci na ledě patří a jsem rád, že mohu týmu přispět i takto,“ říká. "Nesmíme hledět na pořadí v tabulce. Pardubice jsou pořád kvalitní tým. Jejich fanoušci jsou naštvaní kvůli špatným výsledkům. Ale víte co? Jestli je někdo za špatné výkony naštvaný, jsou to hlavně samotní hráči a celý tým. Nedokážete si představit, jak moc je to štve. Hrozně moc budou chtít vyhrát," ví trenér Uwe Krupp.

Pardubice se trápí, v tabulce jsou poslední

V Pardubicích určitě čekali oproti minulé sezoně zlepšení, jenomže to se však stále nedostavilo. Východočeši se krčí na posledním místě v tabulce naší nejvyšší soutěže a na náš tým mají aktuálně ztrátu už dvaatřicet bodů. Pardubický celek hledá slinu, jak se dlouhodobě naladit na správnou frekvenci, ale zatím se mu to příliš nedaří.

Na podzim v klubu skončil trenér Ladislav Lubina, kterého nahradil dosavadní asistent Radek Bělohlav. Českobudějovický rodák měl zpočátku se svým mužstvem velkolepé úspěchy, avšak poté Pardubičtí opět spadli na ta samá místa, kde byli na začátku sezony.

V posledních dvou utkáních se Pardubicím povedlo zdolat plzeňské indiány, nicméně hned nato přišla pořádná facka na třineckém ledě. U Ocelářů totiž parta kolem brankáře Ondřeje Kacetla schytala nepopulární sedmičku a domů si po debaklu 0:7 odvezla další prohru.


Bitva jako řemen! První duel vyhrála Sparta

Úvodní setkání našeho týmu s Pardubicemi proběhlo už v říjnu v hlavním městě. Do O2 areny Pardubice přijely při chuti. Svou náladu si přenesli do samotného utkání, kdy dokázaly pořádně potrápit náš tým. Později se však projevila síla a aktuální pohoda, a mužstvo Uweho Kruppa tak nakonec dokráčelo k dvoubodovému vítězství 2:1 v prodloužení.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kudrna: Za výhru vděčíme Machymu

PLZ - SPA 1:5 - Vítězná odveta v Plzni!

Zikmund: Únava nemůže hrát žádnou roli

Permanentky na novou sezonu v prodeji!