6. 5. 2014 Tereza Velikovská

Sparťané oceněni na Hokejistovi sezony

Hned čtyř individuálních ocenění za výkony v sezoně 2013/2014 se dočkali hráči HC Sparta Praha na slavnostním galavečeru Hokejista sezony. Útočník Petr Ton se stal králem střelců, nejproduktivnějším hráčem ročníku a hokejistou sezony, Lukáš Pech si za svá fair play gesta zasloužil cenu pro nejslušnějšího hráče. Sparťané zároveň prostřednictvím sportovního manažera Patrika Martince a kapitána Tomáše Rolinka znovu převzali Prezidentský pohár pro vítěze základní části.

Nejproduktivnější hráč, král střelců a hokejista sezony 2013/2014 - Petr Ton

Týmový úspěch v podobě jasného vítězství v základní části se promítl i do individuálních statistik. Nejproduktivnějším hráčem ligy se stal s 67 kanadskými body Petr Ton za 35 branek a 32 asistencí. Na tento primát dosáhl již podruhé v kariéře, poprvé se mu to povedlo v ročníku 2007/2008. S 35 brankami mu patří i koruna pro krále střelců. Tu získal už potřetí v kariéře, ve 40 letech si navíc stanovil nový osobní rekord a zažil po individuální stránce životní sezonu. I proto získal Ton také hlavní trofej pro hokejistu sezony 2013/2014. "Velké poděkování patří samozřejmě mému spoluhráči Jaroslavu Hlinkovi. S ním a s Tomášem Rolinkem jsme si sedli, na tuhle spolupráci budu určitě vzpomínat," připomněl Ton nejlepšího nahrávače Tipsport extraligy.

Nejslušnější hráč - Lukáš Pech

Cenu pro nejslušnějšího hráče sezony 2013/2014 Tipsport extraligy získal sparťanský útočník Lukáš Pech. Ten hned dvakrát opravil chybné rozhodnutí sudích ve svůj neprospěch. Nejprve přiznal v zápase 19. kola na ledě Třince, že při střetu s Polanským nebyl faulován, a zrušil tak signalizovaný trest pro útočníka Ocelářů. Gestem fair play se zaskvěl i při druhém semifinále s Kometou. Spadl v souboji se Žižkou a rozhodčí chtěl vylučovat, ale sparťanský útočník mu přijel vysvětlit, že se o faul nejednalo. "Jsem rád, že dostávám takovou cenu. Na druhou stranu, i když je to samozřejmě hezká cena, tak by si ji zasloužili i další hráči. Například zlínský Libor Kašík nebo moji spoluhráči Adam Polášek s Filipem Novotným," vyzdvihl hbitý útočník v rozhovoru pro ČTK další fair play činy.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
HC Olomouc
HC Sparta Praha
×
Dnes v 12:00 | Dor.
HC Slavia Praha
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Zápasy na HokejkaTV pro permanentkáře zdarma

Junioři pokračují dvojduelem na Moravě

Utkání v Karlových Varech bylo odloženo

Poděkování Barbory Snopkové Haberové fanouškům