25. 6. 2010 Redakce

Sparťané předávali vysvědčení, David Výborný doprovodil absolventy

Crrrr... V tom klika cvakla, dvéře letí - sparťan vchází do dveří. Několik pražských škol dnes své brány otevřelo naposledy a se školním rokem se spolu s žáky loučili také hráči Sparty. Hokejisté dětem předali vysvědčení a přinesli také spoustu dárečků od společnosti Alltoys.

Alltoys - partner předávání vysvědčení hokejisty Sparty

FOTOGALERIE z předávání vysvědčení sparťany

DAVID VÝBORNÝ
Kapitán Sparty David Výborný vyprovází absolventy ZŠ Palmovka.

Pro mnoho žáků zřejmě nejoblíbenější den v roce. Kytku předat paní učitelce a na oplátku převzít vysvědčení. Pak totiž následují dlouho vyhlížené prázdniny. Poslednímu školními dni zkrátka konkuruje zřejmě jen Štědrý den.

Do pražských škol už tradičně vyrazili také hokejisté Sparty. David Výborný navštívil Základní školu Palmovka, která je velkou líhní sparťanských fanoušků. Svědčily o tom houfy dětí na chodbách, některých oblečených dokonce do sparťanských triček a šál.

Ze tříd se nezřídka ozvalo volání: "Hele, fakt je tady Vejba, pojď se rychle podívat."

Kapitán sparťanského týmu způsobil velký rozruch. Po předání vysvědčení byl navíc pozván k poslednímu zvonění místní 9. třídy. V čele absolventů loučící se žáky tak vyvedl před školu, kde se s dětmi poté ještě dlouho fotil a podepisoval.

Naopak nejmenší školáky na ZŠ Na Smetance potěšil Jakub Koreis. Prvňáčkům totiž vedle plakátů a kartiček přinesl také spoustu plyšáků a hraček od společnosti Alltoys.

Už zbaven korzetu po nepříjemném zranění páteře Jakub Koreis vysvědčení zkontroloval také týmu fotbalových sparťanek, jenž studují právě na tamní škole.

V dresu i paní učitelka

SLADKÁ ODMĚNA!
Školáci, pozor! Přijďte do Fanshopu Sparty s vysvědčením a ke každému nákupu pro Vás máme sladkou odměnu!

Zajímavé překvapení čekalo na Michala Gulašiho. Ve 2. třídě ZŠ Botičská na něj totiž čekala paní učitelka místo šatů oděná do sparťanského dresu.

Stejně jako jeho spoluhráči v ostatních školách i Michal Gulaši čelil zvídavým otázkám dětí. Žádné záludné ani na tělo to ale nebyly. "Mám za úkol zařídit, abychom dostali co nejméně branek," vysvětloval například co ve funkci obránce vykonává za činnost.

Další sparťanský hráč Honza Hanzlík se na chvíli do školních lavic vrátil na ZŠ Jílovská. Také tam dlouhovlasý obránce pogratuloval dětem k vysvědčení a popřál hezké prázdniny.

Hráči Sparty navíc do každé třídy věnovali dva velké obrazy se sparťanským motivem. Až se tak děti do školy vrátí po prázdninách, Spartu ve svých učebnách budou mít po celý další školní rok.

FOTOGALERIE z předávání vysvědčení sparťany

Michal Gulaši (na snímku nahoře uprostřed) mezi dětmi ze Základní školy Botičská.

Rozpis zápasů Sparty v European Trophy

Pražská Sparta je jediným českým účastníkem European Trophy. Prestižní turnaj bude hrát hned 18 předních evropských týmů. V domácí TESLA ARENĚ tak fanoušci uvidí mezinárodní srovnání Sparty se špičkovými týmy ze zahraničí.

European Trophy

11.8.2010, 18:30 Valerenga – Sparta