3. 5. 2019 HC Sparta

Sparťanská pětka: Druhý běh pro dobrou věc

Ani během léta žádný sparťan nelení. Hokejisté Sparty si i letos, konkrétně ve čtvrtek 20. června, zpestří v pražské Stromovce přípravu na novou sezonu charitativním během spolu s fanoušky a partnery klubu. Výtěžek z dobročinného běhu Sparťanská pětka letos poputuje na léčbu velkého fanouška Sparty Dominika Bohuňovského.

PŘIHLÁŠENÍ DO BĚHU SPARŤANSKÁ PĚTKA

První ročník Sparťanské pětky se konal loni a vydařil se náramně. Zúčastnilo se ho přes 600 běžců a díky nim se vybralo 50 tisíc korun, které pomohly týmu sparťanských sledge hokejistů. Nová tradice s další charitativní myšlenkou byla na světě! 

Letošní výtěžek bude věnován Dominku Bohuňovskému, obrovskému fanouškovi Sparty. Trpí spastickou kvadruparézou, nejčastější a zároveň nejtěžší formou dětské mozkové obrny, kvůli které je trvale upoután na invalidní vozík. To mu ale nebrání navštěvovat s tatínkem nejen všechny zápasy doma v O2 areně, ale i spoustu tréninků hokejového mužstva. 

Znají ho všichni hráči, se kterými si často před zápasem i po něm přijíždí ťuknout pro štěstí. Ti ho za jeho neutuchající podporu vždy rádi odmění minimálně společnou fotografií nebo dárkem přímo z kabiny. Letošní dárek od fanoušků Sparty však bude rozhodně tím největším. 

Stejně jako loni se i letos 20. června zúčastní běhu hráči A-týmu, mládežnických kategorií, realizačního týmu i managementu klubu. Součástí sparťanského dne bude autogramiáda hráčů, dorazí oba maskoti a těšit se můžete na další doprovodný program.  I tentokrát obdrží startovní balíčky od sparťanských partnerů. 

Pětikilometrová trať závodu opět začne přímo na ploše holešovické Tipsport areny a povede parkem Stromovka zpět do haly. Opět se do hlavního závodu mohou zaregistrovat také firmy, a to do speciálního skupinového závodu, který bude součástí hlavního běhu.

ZÁKLADNÍ INFORMACE

  • Termín: čtvrtek 20. června 2019
  • Start: hlavní závod -18:00 hodin; závod studentů - 10:00 hodin
  • Registrační poplatek: do 16. června: 350 Kč, od 17. června a na místě: 500 Kč
  • U hlavního závodu je opět možné běžet i týmové a firemní štafety, stačí v registraci zadat stejný název týmu, respektive firmy, maximálně u pěti registrovaných závodníků. 

Dopoledne se navíc bude konat dopolední běh pro střední školy, jehož registraci spustíme v nejbližších dnech. Chybět nebudou ani doplňkové závody pro nejmenší běžce. Sparťanská pětka bude opět závodem pro sparťany všech věkových kategorií! 

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Šéftrenér Stránský: Hokej je u nás téma č. 1

Příprava: derby, tým z KHL i turnaj v Německu

Den otevřených dveří pro budoucí sparťany

Sparťanská pětka: Druhý běh pro dobrou věc